reklama

Olbert: Z bandy ve Sněmovně není koho volit. Jestli máte odvahu, hoďte to jiným

Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal, šéf Otevřeme Česko normálnímu životu Jakub Olbert a zástupkyně strany Nevolte Urza.cz Tereza Urzová se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že v České republice před říjnovými volbami nenašli žádný politický vzor.

reklama

„Když zavřu obě oči a kousnu se do ruky, nikoho nevidím. V bandě, která tam nyní je, není vzor žádný. Pokud jste odvážní, hlasujte mimo Sněmovnu, protože tak se může něco změnit. Každý hlas, který dáte komukoliv ve Sněmovně, padne do jednoho pytle,“ má jasno Olbert.

Sehnal se zase drží zásady, že buď může napodobovat to, co tu již bylo, anebo se vydat vlastní cestou. „Rozhodl jsem se jít vlastní cestou a prezentovat všechny, kteří pracují v této zemi. Nejen živnostník, podnikatel a soukromník, ale i zaměstnanci,“ uvedl Sehnal s tím, že v Česku nenašel svůj politický vzor. Nakonec ale jednu osobnost jmenoval.

Vzor v exprezidentu Klausovi

„Kdybych si měl opravdu někoho vybrat, tak pana Václava Klause staršího v době, kdy byl prezidentem. To jsem si říkal, že je osobnost, která má to, abych od ní čerpal nějaké moudro,“ dodal Sehnal.

„Mám uskupení, které budu volit. Je to čistě pragmatická volba, protože nechci, aby vyhrál Andrej Babiš. Politický vzor ale nemám,“ řekla Urzová. Koho bude volit, neprozradila. V pořadu vysvětlila, že se stranou Nevolte Urza.cz kandiduje, aby lidem ukázala, že k životu nepotřebují stát

Tagy:
politická strana hnutí volby 2021 Jakub Olbert Pavel Sehnal 360° Tereza Urzová Aliance pro budoucnost Otevřeme Česko normálnímu životu Nevolte Urza.cz

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama