Opilá žena v Náchodě vezla dvě malé děti. Nadýchala téměř tři promile

Opilou řidičku zastavili v pondělí večer strážníci v Náchodě při běžné kontrole. Orientační test na alkohol ukázal téměř tři promile v dechu. Žena navíc na zadní sedačce vezla dvě malé děti. Hlídka na místo přivolala státní policii.

„Strážníci náchodské městské policie v půl desáté večer kontrolovali 32letou řidičku vozidla, která při orientačním testu na přítomnost alkoholu v dechu měla pozitivní výsledek,“ informovala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Dechová zkouška ukázala nejdříve 2,6 promile alkoholu, později jí strážníci naměřili 2,7 promile. Policisté navíc zjistili, že žena na zadní sedačce veze dvě malé děti. Policejní zásah ukázaly záběry z uniforem. „Nebrečte, budou brečet i ty děti, tak ať nejsou ve stresu, jo?“ uklidňuje jeden z mužů zákona ženu.

Policisté pak řidičce zakázali další jízdu, hrozí jí navíc přísný trest. „(Policisté) zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě prokázání viny hrozí až rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila Konečná.

Tagy: