Jaro se hlásí o slovo. Teploty v závěru týdne vyšplhají až k 15 stupňům Celsia

Počasí v Česku ovlivní tlaková výše. Ve čtvrtek teploty nepřekročí deset stupňů. Od pátku se ale začne oteplovat, během víkendu nejvyšší teploty vyšplhají až k 15 °C. Místy se může vyskytnout silný vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti i kolem 15 m/s.

Přes Českou republiku se přesouvá tlaková výše. Ve čtvrtek tak bude jasno až polojasno, zpočátku dne se ojediněle vyskytnou mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Od západu bude postupně přibývat oblačnosti. Nejvyšší teploty vyšplhají na 5 až 9 °C, v 1000 m a na horách se pak budou pohybovat kolem −1 °C. Vát bude slabý proměnlivý, postupně mírný jihovýchodní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Senior zapadl s autem ve sněhu. Přežil šest dní díky sušenkám a lásce k televiznímu pořadu

Kolem tlakové výše, která se přesune ze střední nad východní Evropu, začne do Česka v noci na pátek proudit teplý vzduch od jihozápadu až jihu. V Čechách bude převážně oblačno, na Moravě a ve Slezsku polojasno. Nejnižší teploty se budou pohybovat okolo 2 až −2 °C, při slabém větru a malé oblačnosti ale mohou klesnout až  k −5 °C. Vát bude mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na severu může v nárazech dosáhnout rychlosti až 15 m/s.

V pátek bude obloha oblačná až polojasná, nejvyšší teploty vyšplhají na 8 až 12 °C, v Čechách místy až na 14 °C. Povane mírný jihovýchodní až jihozápadní vítr rychlostí 3 až 7 m/s. Ten může během dne místy v nárazech dosáhnout rychlosti i kolem 15 m/s.

V sobotu bude jasno až polojasno, přechodně až oblačno. V noci teploty klesnou na 3 až −1 °C, na jihozápadě a západě Čech až na −3 °C. Přes den pak vystoupají na 11 až 15 °C. Vát bude mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s. V neděli pak bude obloha oblačná až zatažená, místy se vyskytne déšť nebo přeháňky. V noci teploty klesnou až k 1 °C, přes den se pak budou pohybovat okolo 11 až 15 °C. Vát bude slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr rychlostí 2 až 5 m/s, který se postupně bude měnit na mírný západní.

Do čtvrtečních 9 hodin je pro území Čech a západní Moravy v platnosti také výstraha před ledovkou. „Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav ve výstraze.

Tagy: