Rakušan něco píše na sítích, ale realita je jiná. ANO jen straší a lže, říká Pekarová

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)

Markéta Pekarová Adamová o obstrukcích ve Sněmovně i Rakušanovi

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se ani jednou nezmínil, že by se koaliční partneři mohli přidat k jeho debatám v regionech. Něco jiného si jeho hnutí píše na sítě a něco jiného reálně dělá, uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pořadu Nový den. Podotkla, že i koalice Spolu jezdí do regionů, kdykoliv se naskytne příležitost. Na konto opozičních obstrukcí dodala, že hnutí ANO je svými projevy skoro k nerozeznání od SPD a neštítí se lží a strašení. „Slova Andreje Babiše o Rakušanech jsem žehlila i já,“ řekla šéfka dolní komory ve vysílání CNN Prima NEWS.

Pekarová odmítla, že by ji či koaliční partnery ve vládě zvali zástupci hnutí STAN na bouřlivé debaty v regionech. „Přesně to, o co šlo hnutí STAN, se daří – hovoří se o tom. Ale tady se ukazuje, že něco si napíší na sítě a něco jiného reálně dělají,“ řekla předsedkyně Sněmovny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rakušan je nebezpečný, podrazil Piráty a teď premiéra. Nyní se tváří, že je růžový, tvrdí Babiš

„V den, kdy Vít Rakušan napsal, že s ním mohou klidně jet i jiní politici, jsme se viděli několikrát. Nezmínil se a neřekl vůbec nic takového. Je vidět ta upřímnost,“ řekla na konto šéfa hnutí STAN předsedkyně dolní komory ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vzápětí podotkla, že mu to nevyčítá – chápe, že jde o marketing a snahu zaujmout. „Přeji mu mnoho štěstí, podle mě není chybou hovořit s lidmi. Také jezdíme jako TOP 09 po celé České republice. Řešíme euro nebo cokoliv, co lidi trápí, chtějí i naslouchat. Ale ať si každý vybere svou cestu,“ poznamenala Pekarová v pořadu Nový den.

V ranní relaci CNN Prima NEWS se opřela také do rozsáhlých obstrukcí ze strany opozičních hnutí ANO a SPD. Podle ní jsou jejich sáhodlouhé projevy na půdě dolní komory k nerozeznání.

„Mají společné lidi, kteří pro ně hlasují. ANO jenom straší a lže, nemá v těch věcech pravdu. Strašili, že nezvládneme zimu bez Ruska, nakonec tomu tak není. Děláme jako vláda dobré kroky. Sice ne vždy populární, ale míří dobrým směrem,“ pokračovala Pekarová.

Babišova slova? Žehlili je i ostatní

Co se týče výroku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o „šílených Rakušanech“, podle ní si je expremiér vědom, že přestřelil.

„Jinak by se neomlouval. Museli jsme to řešit i my ostatní. Ukazuje to na typického Babiše,“ dodala s tím, že sama ještě ten den posílala SMS a omluvila se Wolfgangu Sobotkovi, předsedovi tamější dolní komory.

Hostem Nového dne byl též Andrej Babiš. I on mluvil o videu ministra vnitra Víta Rakušana. Záznam můžete zhlédnout níže.

Tagy:
Vít Rakušan STAN TOP 09 Nový den Markéta Pekarová Adamová Poslanecká sněmovna pořady CNN Prima NEWS vláda vláda Petra Fialy Vláda ČR Poslanecká sněmovna ČR