reklama

Sedmiletý hrdina zachránil sestru, kterou strhl dravý proud. Pro pomoc plaval hodinu

Na Floridě opěvují sedmiletého chlapce, který zachránil svou sestru, již strhl silný proud řeky Saint Johns. Malý Chase totiž dokázal přemoci živel a po hodině doplaval na břeh, kde okamžitě vyhledal pomoc. Jeho čtyřletou sestru Abigail mezitím udržoval nad hladinou jejich otec, který si s dětmi vyrazil na vodu.

reklama

Měl to být pohádkový den, během kterého si Američan Steven Poust chtěl užít chvíli volna se svými dvěma dětmi, synem Chasem a dcerou Abigail. Otec vzal své potomky na loď, se kterou zakotvil uprostřed široké řeky Saint Johns, nejdelšího floridského toku, a začal rybařit. Děti mezitím skočily do vody a chtěly si zaplavat.

Jenže čtyřletá Abigail neodhadla sílu živlu a proud ji strhl mimo dosah lodi. Naštěstí měla v tu chvíli na sobě záchrannou vestu. Když si Chase všiml trápení své sestry, nechal se dobrovolně strhnout proudem, aby Abigail pomohl. Sám přitom plovací vestu neměl. Okamžitě do vody skočil také otec Steven a urychleně plaval za dcerkou.

„Řekl jsem oběma, že je miluju, protože jsem nevěděl, jak to celé dopadne,“ popsal Steven pro americkou CNN. „Snažil jsem si držet oba u sebe, jenže jsem se rychle unavil. A dcerka se mi začala vzdalovat,“ zoufal si.

Steven proto rychle usoudil, že bude lepší, když se bude soustředit pouze na záchranu Abigail a synovi řekl, ať se pokusí doplavat na břeh. Chase se tak poslušně vydal na heroickou misi. Po hodině svádění bitvy s dravým proudem se sedmiletému chlapci podařilo dosáhnout břehu široké řeky.

Chase okamžitě vyběhl z vody a pospíchal do nejbližšího domu pro pomoc. Mezitím jeho otce s dcerou unesl proud zhruba dva a půl kilometru od lodi. Pomoc už v tu dobu naštěstí byla na cestě. Hasiči nejprve lokalizovali loď a posléze ve spolupráci se záchranáři objevili i Stevena s Abigail.

„Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom se dostali rychle na místo. A jsme šťastní, že jsou všichni tři zdraví a vede se jim dobře. Nemohli jsme si přát lepší výsledek,“ sdělil v prohlášení Eric Prosswimmer, mluvčí hasičské jednotky ve floridské Jacksonville.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Proč si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla? Zemřela dabérka Gábi ze seriálu Smolíkovi

Herečka Libuše Billová, která strávila většinu své kariéry v Městském divadle Brno, ve středu zemřela, bylo jí 87 let. Spolupracovala také s televizí a rozhlasem, získala Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. O jejím úmrtí informovala v pátek mluvčí divadla Kateřina Vižďová. Nejslavnější dabingovou rolí Billové je Gábi z kresleného maďarského seriálu Smolíkovi.

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Aktualizováno

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama