reklama

Sedmiletý hrdina zachránil sestru, kterou strhl dravý proud. Pro pomoc plaval hodinu

Na Floridě opěvují sedmiletého chlapce, který zachránil svou sestru, již strhl silný proud řeky Saint Johns. Malý Chase totiž dokázal přemoci živel a po hodině doplaval na břeh, kde okamžitě vyhledal pomoc. Jeho čtyřletou sestru Abigail mezitím udržoval nad hladinou jejich otec, který si s dětmi vyrazil na vodu.

reklama

Měl to být pohádkový den, během kterého si Američan Steven Poust chtěl užít chvíli volna se svými dvěma dětmi, synem Chasem a dcerou Abigail. Otec vzal své potomky na loď, se kterou zakotvil uprostřed široké řeky Saint Johns, nejdelšího floridského toku, a začal rybařit. Děti mezitím skočily do vody a chtěly si zaplavat.

K tématu

Jenže čtyřletá Abigail neodhadla sílu živlu a proud ji strhl mimo dosah lodi. Naštěstí měla v tu chvíli na sobě záchrannou vestu. Když si Chase všiml trápení své sestry, nechal se dobrovolně strhnout proudem, aby Abigail pomohl. Sám přitom plovací vestu neměl. Okamžitě do vody skočil také otec Steven a urychleně plaval za dcerkou.

„Řekl jsem oběma, že je miluju, protože jsem nevěděl, jak to celé dopadne,“ popsal Steven pro americkou CNN. „Snažil jsem si držet oba u sebe, jenže jsem se rychle unavil. A dcerka se mi začala vzdalovat,“ zoufal si.

Steven proto rychle usoudil, že bude lepší, když se bude soustředit pouze na záchranu Abigail a synovi řekl, ať se pokusí doplavat na břeh. Chase se tak poslušně vydal na heroickou misi. Po hodině svádění bitvy s dravým proudem se sedmiletému chlapci podařilo dosáhnout břehu široké řeky.

Chase okamžitě vyběhl z vody a pospíchal do nejbližšího domu pro pomoc. Mezitím jeho otce s dcerou unesl proud zhruba dva a půl kilometru od lodi. Pomoc už v tu dobu naštěstí byla na cestě. Hasiči nejprve lokalizovali loď a posléze ve spolupráci se záchranáři objevili i Stevena s Abigail.

Řeka Saint Johns na Floridě
Řeka Saint Johns na Floridě
Zdroj: Profimedia.cz

„Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom se dostali rychle na místo. A jsme šťastní, že jsou všichni tři zdraví a vede se jim dobře. Nemohli jsme si přát lepší výsledek,“ sdělil v prohlášení Eric Prosswimmer, mluvčí hasičské jednotky ve floridské Jacksonville.

Sedmiletý chlapec zachránil svou sestru.
Sedmiletý chlapec zachránil svou sestru.
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama