CNN Prima News školné

školné

Výpis příspěvků ke štítku „školné“

Nerudová ke kauze s „rychlotituly“: Je to snaha najít špínu tam, kde není. Svědomí mám čisté

31. prosince 2022 14:51

Hledá se špína tam, kde není. Mám čisté svědomí, brání se prezidentská kandidátka Danuše Nerudové nařčení z vytváření „rychlotitulů“ na Mendelově univerzitě, kde několik let působila jako rektorka. Ačkoliv sama uznala, že někteří zahraniční studenti „vystudovali rychleji a s menším úsilím, než bylo obvyklé“, podle svých slov nepochybila a řešila problémy okamžitě, jak se o nich dozvěděla. Rovněž se omluvila médiím za to, že hned neodpovídala na dotazy novinářů. „Jednalo se o jednorázovou situaci,“ zdůvodnila v rozsáhlém příspěvku, proč otálela s reakcemi.

Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

13. listopadu 2022 19:05

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.

Doplatky za školné chtějí bezdůvodně, rozčilují se rodiče. Škola z Hradce se brání

10. května 2022 00:58

Spor soukromé střední školy Sion v Hradci Králové s rodiči se vyhrocuje. Škola požaduje doplatky na školném údajně bez řádného odůvodnění. Šesti studentkám dokonce kvůli tomu přerušila studium a rodiče jedné z nich kontrovali stížností na ministerstvo školství. Škola, která se tím dostala do hledáčku inspekce i policie, teď hrozí studentce odejmutím slevy na školném v případě, že její otec podání nestáhne a veřejně se neomluví.

Žijeme v zemi bohaté na ropu, práci ani peníze ale nemáme. Student popsal protesty v Iráku

24. listopadu 2021 21:47

V irácké části takzvaného Kurdistánu vyšli do ulic studenti, kteří protestují proti vládnímu zrušení školních příspěvků. Jeden z protestujících pro CNN Prima NEWS popsal aktuální situaci mladých lidí v zemi. Většina jich nemá šanci si v Iráku sehnat práci, dokončit studium tak může být jedinou šancí na lepší život.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

19. září 2021 11:24

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

CNN: Rapper Kanye West zaplatí školné dceři zabitého muže

5. června 2020 05:29

Americký rapper Kanye West věnoval dva miliony dolarů (přes 47 milionů korun) na pomoc rodinám zabitých černochů George Floyda, Ahmauda Arberyho a Breonny Taylorové. Příspěvek je mimo jiné určen na pomoc s právními náklady rodin Arberyho a Floyda, rovněž má plně pokrýt univerzitní školné Floydovy dcery Gianny, které je teď šest let. S odvoláním na Westova zástupce o tom informoval zpravodajský server CNN.