Skopeček: Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje, byznys svého šéfa Babiše? Absurdní

Karel Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje, i když je hnutí ANO dříve bránilo jako „penězovod“ expremiéra a šéfa partaje Andreje Babiše. Taková slova volil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) v pátečním vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

„Pan Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje. Přitom všichni víme, že Andrej Babiš saje podporu biopaliv a hnutí ANO dříve biopaliva velmi bránilo, aby se mu (Babišovi) nezavřely penězovody do Agrofertu. Je úžasné, jak dokáže hnutí ANO otáčet,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Skopeček.

Havlíček v pořadu tvrdil, že nová vláda má evropský Green Deal uveden jako příležitost. „Já ho ale chápu, že je to také hrozba,“ řekl Havlíček. Skopeček reagoval slovy, že i „sám Babiš Green Deal odsouhlasil, i když to bude znamenat další růst cen“.

Podle bývalého ministra je programové prohlášení vlády premiéra Petra Fialy (ODS) velmi obecné. Kritizoval například pomoc lidem postiženým energetickou krizí. Vládními poslanci navržený příspěvek na bydlení a okamžitá pomoc prý nejsou dostatečné. „Dotkne se to relativně malého vzorku obyvatel a do energetických problémů se dostane 85 procent domácností,“ řekl.

Následně Havlíček dodal, že za správnou by považoval cestu, kterou navrhlo jeho hnutí ANO. „Odpuštění plateb za obnovitelné zdroje a snížení DPH. Dotklo by se to prakticky všech. Je to jednoduché, rychlé a bezproblémové,“ měl jasno.

Kovářová: První etapa důchodové reformy bude v roce 2023

Další místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínila, že základním cílem nové vlády i podle programového prohlášení je zajistit, aby už nedocházelo k tak vysokým schodkům státního rozpočtu jako doposud. „Vláda ho musí snižovat rozumným způsobem,“ řekla Kovářová. Zároveň si je vědoma i efektu stárnutí populace, na druhou stranu však slibuje, že v roce 2023 bude hotová první etapa tolik kýžené důchodové reformy.

K programovému prohlášení pak byl velmi kritický další opoziční politik Tomio Okamura (SPD). Podle něj je „až děsivé“. Vadila mu například pasáž o růstu cen energií. „Vláda přiznala, že budou růst ceny energií. Představoval bych si větu, že ‚bude bojovat proti tomu‘, ale vy (vládní koalice) přímo připouštíte, aby byl růst cen plynulý, ne skokový,“ vytkl Okamura s dovětkem, že se tak činí na základě „diktátu Evropské unie“.

Jeho argumenty ovšem Skopeček označil za „změť polopravd a lží“. „Vláda přinesla programové prohlášení, které je cestou, jakým směrem Českou republiku směřovat. Chceme být otevření a transparentní, aby lidi viděli, co je naším cílem. Jsem rád, že tam je důraz na udržitelné veřejné finance,“ dodal Skopeček. Sám zároveň zmínil, že plán považuje za velmi konkrétní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Tragická střelba v norském gay baru: Dva lidé zemřeli, policie případ šetří jako terorismus
Zahraničí

Tragická střelba v norském gay baru: Dva lidé zemřeli, policie případ šetří jako terorismus

 • Aktualizováno
 • Dva lidé zemřeli a asi 10 dalších osob utrpělo zranění při střelbě v nočním klubu v Oslu. Tamní stanice NRK a další místní média podle Reuters informovaly, že útok se odehrál v baru London Pub, který je oblíbený mezi příslušníky komunity LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Podezřelého ze střelby policie zadržela, případ je vyšetřován jako teroristický čin.

  Sonda do zlínského podsvětí: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda
  Zlínský kraj

  Sonda do zlínského podsvětí: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

  Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Europoslanec ze stejného hnutí Stanislav Polčák měl jejich „akce“ dokonce táhnout. O jejich spolupráci se vědělo, byla to „veřejná šuškanda“. Několik politiků ze Zlínského kraje CNN Prima NEWS popsalo, jak se o „zlínském podsvětí“ v regionu mluvilo.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  09:22

  Senát v Kanadě schválil opatření pro konfiskaci ruského majetku

  08:54

  Reuters: Na Jadranu chybějí kvůli válce a sankcím turisté z Ukrajiny a Ruska

  08:20

  Rusové ostřelovali vojenské zařízení Javorivu blízko polské hranice

  07:40

  KyivPride, průvod na podporu LGBT+ komunity, se přesune do Varšavy

  OpenText propojuje svoje služby s Google Cloud, aby firmám poskytl větší komfort

  Spravovat a řídit firemní dokumenty a další informace je stále složitější. Přicházejí z mnoha zdrojů, digitalizované i papírové, e-maily, datovými schránkami, komunikačními aplikacemi, klasickou poštou… Bez interního systému na oběh, zpracování, schvalování a archivaci dokumentů se dnes už žádná organizace neobejde. Regionální viceprezidentka společnosti OpenText pro Evropu Sandra Tiskens vysvětluje, proč je dobré vsadit na globální řešení, které se dokáže přizpůsobit lokálním specifikům v České republice.

  Neschovávat se, říznout do vedení a udržet talenty doma. Jaké úkoly stojí před Hadamczikem?

  V úterý poprvé usedne na trůn v tuzemském hokejovém království, které mu nyní patří. Čerstvě zvolený prezident svazu Alois Hadamczik má před sebou dvouleté funkční období. Není kouzelníkem, navíc 24 měsíců je na uplatnění magie málo. Přesto existují cesty, kterými lze udělat český hokej lepším. Jaké splnitelné úkoly podle expertů Milana Antoše a Marka Sýkory před bývalým reprezentačním koučem stojí?

  Kvůli vzácnému syndromu porodila Nikola miminko do dlaně. Viktorka vážila 820 gramů

  HELLP syndrom představuje velmi vážnou komplikaci v těhotenství, která se může v ojedinělých případech objevit. Jedinou léčbou je porod. HELLP syndrom se projevil u čtyřiadvacetileté Nikoly z Hradce Králové na začátku třetího trimestru. Nejprve si myslela, že jde o běžnou virózu. Diagnóza byla ale velmi vážná a Nikola musela porodit ve 29. týdnu těhotenství. Její holčička vážila v tu chvíli pouhých 820 gramů.

  Sledujte Partii s Kovářovou ze STAN a Vondráčkem z ANO: Ustojí Starostové krizi?

  Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zažívá velkou krizi. Jaký dopad to bude mít na vládu premiéra Petra Fialy (ODS) a řešení současných ekonomických a politických problémů? V Partii Terezie Tománkové na Primě a CNN Prima NEWS o tom budou diskutovat místopředsedkyně STAN Věra Kovářová a místopředseda opozičního hnutí ANO Radek Vondráček. V druhé hodině pořadu bude následovat velká politická diskuze.

  Revoluční verdikt soudu: Potratové kliniky v USA už zavírají. Slavný den, slaví duchovní

  V některých amerických státech začaly zavírat potratové kliniky bezprostředně poté, co nejvyšší soud v pátek zrušil právo amerických žen na přerušení těhotenství, dané verdiktem z roku 1973. Asi polovina z 50 amerických států pravděpodobně po přelomovém výroku nejvyšší americké soudní instance zavede nová omezení nebo zákazy potratů, uvedla britská stanice BBC. V některých státech přitom začal zákaz interrupcí již platit.

  Koštoval: Babiš obraně vůbec nerozumí. Vláda by měla Ukrajině darovat další techniku

  Podle bývalého náměstka ministerstva obrany pro vyzbrojování a diplomata Daniela Koštovala by česká vláda měla nakoupit zbraně za desítky miliard a darovat je Ukrajině. V pořadu 360° reagoval i na výrok Andreje Babiše (ANO), že by Česko nemělo patřit ke špičce zemí v dodávkách zbraní. „Andrej Babiš obraně a bezpečnosti vůbec nerozumí. Svým výrokem je úplně mimo,“ vzkázal.

  Vévodkyně Kate, jak ji neznáte. Po představení prvního portrétu s Williamem se odvázala

  Vévodkyně Kate a princ William opět ukázali, že ačkoliv patří ke šlechtě, rádi se pobaví jako „obyčejní“ lidé. Během návštěvy města Newmarket si vesele kopali do míče, jedli čokoládu a popíjeli pivo. V kopané čtyřicetileté vévodkyni nezabránily ani boty na klínku. Nežinýroval se ani její manžel. Královský pár ve čtvrtek navštívil také cambridgeské Fitzwilliamovo muzeum, kde byl veřejnosti představen jejich první společný portrét.

  Domácí zpravodajství

  Ministrem školství má být Vladimír Balaš, shodli se Starostové. V pondělí se setká s Fialou

  Ministrem školství po Petru Gazdíkovi (STAN) se od července zřejmě stane poslanec STAN a ústavní právník Vladimír Balaš. Hnutí STAN v pátek po zasedání svého celostátního výboru oficiálně oznámilo, že navrhne Balaše do čela ministerstva školství. Se svým kandidátem už lídři Starostů seznámili Piráty, s nimiž kandidovali v loňským sněmovních volbách, a poté i premiéra Petra Fialu (ODS). V pondělí se Fiala s Balašem osobně sejde, uvedli STAN v tiskové zprávě.