Sledujte Hlavní zprávy: Mezi řetězci a zemědělci hoří další spor. Jak dopadne na lidi?

Obchodní řetězce a zemědělci mezi sebou řeší další spor. Dodavatelé si stěžují, že supermarkety mají často přehnaně vysoké nároky na kvalitu i vzhled zeleniny, a jejich produkty proto odmítají. Odmítnutá zelenina se pak rychle kazí. Českým pěstitelům se navíc oproti loňsku výrazně zvýšily náklady. Supermarkety ale víc zaplatit nechtějí. Více se dozvíte v pátečních Hlavních zprávách. Startujeme v 18:55 na CNN Prima NEWS nebo Primě.

Obchodní řetězce podle zemědělců naléhají nejenom na cenu, ale také na vzhled zeleniny. Třeba u okurek požadují, aby byly správně zakřivené. Podle Zemědělského svazu ČR je důvod prostý. „Je to samozřejmě kvůli skladování, aby se jich co nejvíce vešlo do regálu. U kořenové zeleniny je pak podmínka, že musí být umytá. Tím se ale zkracujete její trvanlivost,“ upozornil mluvčí Zemědělského svazu Vladimír Pícha. Jak si zemědělci s nároky poradí? Nejen o tom budou pondělní Hlavní zprávy, které můžete sledovat od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

Zprávy ve 20:10

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Zprávy z regionů ve 20:20

Aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Události, zajímavé příběhy, témata vašeho kraje.

Zprávy ve 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Povídej ve 21:25

Pravdivé životní příběhy známých osobností bez obalu. Co dobrého je potkalo, ale i to, jaké nepřízni osudu museli čelit a jak se s tím vyrovnali. Hlubokou zpověď sledujte v pořadu Povídej.

360° ve 22:00

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my také.

Zprávy ve 23:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy: