Zatím blíže neidentifikovaný asi 20letý muž zastřelil dva lidi na střední umělecké škole v americkém St. Louis. Jednalo se o jednu ženu a jednu dívku. Střelec zemřel v přestřelce s policií, píše AP.
Policie podle AP na nouzové volání zareagovala v ranních hodinách (po 16:00 SELČ). Při příjezdu policejních jednotek z oken budovy vyskakovali studenti a varovali, že uvnitř je střelec s „dlouhou pistolí“, uvedl na tiskové konferenci místní komisař Mike Sack.
Facebook a TikTok nebrání šíření dezinformací, ukázal americký experiment. Jiná síť uspěla
Sociální sítě Facebook a Titok opakovaně neblokovaly reklamy s očividnými dezinformacemi o americkém volebním systému a volbách. Uvádí to nová zpráva organizace Global Witness a skupiny C4D z Newyorské univerzity. V rámci pokusu se američtí výzkumníci vydávali za běžné zadavatele reklamy a od Facebooku, TikToku a YouTube si chtěli zakoupit inzerci svých příspěvků. Reklamy měly být cíleny na území takzvaných swing states, tedy států, ve kterých mají obě americké dominantní strany, tedy demokraté a republikáni, vyrovnanou podporu.
Než zahynul při přestřelce s policií, stihl muž zabít jednu dospělou ženu a jednu dívku. Sack na konferenci odmítl uvést, zda byla dospělá žena ve škole učitelkou. „Skutečných obětí jsou stovky. Každý, kdo tohle přežil, si s sebou ponese trauma,“ uvedl vyšetřovatel.
Dveře byly zamčené
Ve škole bylo před začátkem střelby asi 380 studentů a dveře byly zamčené. Podle odmítla uvést, jak se střelec do budovy dostal.
Pondělní střelba v St. Louis je jednou z desítek, které se ve Spojených státech letos staly. Tou nejtragičtější byl incident v Uvalde v Texasu letos v květnu, kdy na základní škole střelec zabil 19 dětí a dva dospělé.