reklama

BLOG: Velké sny malých psích dětí

Měl jsem štěstí. Já i mých 11 brášků a sestřiček jsme se vykulili z bezpečí mámina bříška do tepla, do něčeho měkkého a čistého. Jediné, co jsme vnímali, byla úžasná vůně mámy a jejího mlíčka, teplo jejího těla a tělíček sourozenců. Společně jsme pili a společně usínali, a každý den sílili víc a víc, a vnímali víc a víc. Často na nás sahaly něčí opatrné ruce v takových gumových obalech – celkem rychle jsme přišli na to, jak príma jsou tyhle obaly na žužlání. S rukama přicházely i hlasy – příjemné a tiché, které nám povídaly něco, čemu zatím moc nerozumíme. Ale posloucháme je moc rádi a rychle jsme se naučili za nimi batolit.

reklama

Rosteme a už vidíme! Vidíme mámu, která si od nás musí čím dál častěji odpočinout, protože je nás hodně a jsme pořádní cvalíci. A vidíme i tety a strejdy, kteří se u nás střídají a plní nám bříška mlíčkem a kašičkami. A taky nás hladí, mazlí rukama v gumových obalech, které se tak dobře žužlají a mluví na nás. Už víme, že jejich hlas a vůně znamenají samé příjemné věci. Pokaždé se na ně moc těšíme.

Náš teplý, bílý svět s kachličkami na zdech už nám začíná být malý. Brzy budeme moc velcí a zubatí na mámu a moc zvědaví a aktivní na náš malý bílý svět. Budeme potřebovat hlasy a ruce, které se už nebudou měnit a tváře, které budeme vídat už celý náš život. Budeme je potřebovat, aby nám ukázali ten velký zelený svět s tím ještě větším modrým nahoře. Aby nás naučili nebát se velké plechové věci, která nás po sežrání a nějakém tom brumlání a natřásání zase v pořádku vyplivne někde jinde. Abychom se jich mohli držet jako jediné jistoty na ulicích plných cizích spěchajících nohou a v lesích plných různých neznámých pachů a vůní. Aby nás ukonejšili, když nám bude smutno po mámě a sestřičkách. Aby nás chválili, když vydržíme s loužičkou na to měkké zelené tam venku... Potřebujeme své hlasy a ruce, které tu pro nás vždy budou a nikdy nám neublíží, které nám budou tím nejdražším v životě. Své hlasy a ruce, které nakonec budou i to poslední, co ucítíme a uslyšíme, až bude čas se s tímto světem rozloučit.

Jsou to velká přání na tak malé psí děti. Ale tety s rukama v bílých gumových rukavicích říkaly, že i tyhle smělé sny psích dětí se plní. Prý máme být hodní a jít hezky po svačině spát. A nechat si zdát sny o hlasech a rukou, které už na nás tam někde venku určitě čekají...

#nekupujadoptuj

AniDef - útulek Žim

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama