reklama

BLOG: Velké sny malých psích dětí

Ilustrační foto
Zdroj: Pixabay

Měl jsem štěstí. Já i mých 11 brášků a sestřiček jsme se vykulili z bezpečí mámina bříška do tepla, do něčeho měkkého a čistého. Jediné, co jsme vnímali, byla úžasná vůně mámy a jejího mlíčka, teplo jejího těla a tělíček sourozenců. Společně jsme pili a společně usínali, a každý den sílili víc a víc, a vnímali víc a víc. Často na nás sahaly něčí opatrné ruce v takových gumových obalech – celkem rychle jsme přišli na to, jak príma jsou tyhle obaly na žužlání. S rukama přicházely i hlasy – příjemné a tiché, které nám povídaly něco, čemu zatím moc nerozumíme. Ale posloucháme je moc rádi a rychle jsme se naučili za nimi batolit.

reklama

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Rosteme a už vidíme! Vidíme mámu, která si od nás musí čím dál častěji odpočinout, protože je nás hodně a jsme pořádní cvalíci. A vidíme i tety a strejdy, kteří se u nás střídají a plní nám bříška mlíčkem a kašičkami. A taky nás hladí, mazlí rukama v gumových obalech, které se tak dobře žužlají a mluví na nás. Už víme, že jejich hlas a vůně znamenají samé příjemné věci. Pokaždé se na ně moc těšíme.

Náš teplý, bílý svět s kachličkami na zdech už nám začíná být malý. Brzy budeme moc velcí a zubatí na mámu a moc zvědaví a aktivní na náš malý bílý svět. Budeme potřebovat hlasy a ruce, které se už nebudou měnit a tváře, které budeme vídat už celý náš život. Budeme je potřebovat, aby nám ukázali ten velký zelený svět s tím ještě větším modrým nahoře. Aby nás naučili nebát se velké plechové věci, která nás po sežrání a nějakém tom brumlání a natřásání zase v pořádku vyplivne někde jinde. Abychom se jich mohli držet jako jediné jistoty na ulicích plných cizích spěchajících nohou a v lesích plných různých neznámých pachů a vůní. Aby nás ukonejšili, když nám bude smutno po mámě a sestřičkách. Aby nás chválili, když vydržíme s loužičkou na to měkké zelené tam venku... Potřebujeme své hlasy a ruce, které tu pro nás vždy budou a nikdy nám neublíží, které nám budou tím nejdražším v životě. Své hlasy a ruce, které nakonec budou i to poslední, co ucítíme a uslyšíme, až bude čas se s tímto světem rozloučit.

Jsou to velká přání na tak malé psí děti. Ale tety s rukama v bílých gumových rukavicích říkaly, že i tyhle smělé sny psích dětí se plní. Prý máme být hodní a jít hezky po svačině spát. A nechat si zdát sny o hlasech a rukou, které už na nás tam někde venku určitě čekají...

#nekupujadoptuj

AniDef - útulek Žim

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

EURO 2021

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Současná doba přináší z hlediska sledování sportovních událostí řadu výhod. Nepotřebujete televizi, a pokud budete trochu snaživí, můžete odkudkoli zkouknout přes internetový stream třeba i nigerijskou fotbalovou ligu. A co se týče aktuálních událostí, můžete si zapnout pohodlně Euro třeba na zahradě u grilování. Vše má svoje plusy, ale zároveň minusy. A o tom se přesvědčila skupinka Nizozemců.

Doprava

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou
Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku
Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie
Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama