reklama

BLOG: Velké sny malých psích dětí

Ilustrační foto
Zdroj: Pixabay

Měl jsem štěstí. Já i mých 11 brášků a sestřiček jsme se vykulili z bezpečí mámina bříška do tepla, do něčeho měkkého a čistého. Jediné, co jsme vnímali, byla úžasná vůně mámy a jejího mlíčka, teplo jejího těla a tělíček sourozenců. Společně jsme pili a společně usínali, a každý den sílili víc a víc, a vnímali víc a víc. Často na nás sahaly něčí opatrné ruce v takových gumových obalech – celkem rychle jsme přišli na to, jak príma jsou tyhle obaly na žužlání. S rukama přicházely i hlasy – příjemné a tiché, které nám povídaly něco, čemu zatím moc nerozumíme. Ale posloucháme je moc rádi a rychle jsme se naučili za nimi batolit.

reklama

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Rosteme a už vidíme! Vidíme mámu, která si od nás musí čím dál častěji odpočinout, protože je nás hodně a jsme pořádní cvalíci. A vidíme i tety a strejdy, kteří se u nás střídají a plní nám bříška mlíčkem a kašičkami. A taky nás hladí, mazlí rukama v gumových obalech, které se tak dobře žužlají a mluví na nás. Už víme, že jejich hlas a vůně znamenají samé příjemné věci. Pokaždé se na ně moc těšíme.

Náš teplý, bílý svět s kachličkami na zdech už nám začíná být malý. Brzy budeme moc velcí a zubatí na mámu a moc zvědaví a aktivní na náš malý bílý svět. Budeme potřebovat hlasy a ruce, které se už nebudou měnit a tváře, které budeme vídat už celý náš život. Budeme je potřebovat, aby nám ukázali ten velký zelený svět s tím ještě větším modrým nahoře. Aby nás naučili nebát se velké plechové věci, která nás po sežrání a nějakém tom brumlání a natřásání zase v pořádku vyplivne někde jinde. Abychom se jich mohli držet jako jediné jistoty na ulicích plných cizích spěchajících nohou a v lesích plných různých neznámých pachů a vůní. Aby nás ukonejšili, když nám bude smutno po mámě a sestřičkách. Aby nás chválili, když vydržíme s loužičkou na to měkké zelené tam venku... Potřebujeme své hlasy a ruce, které tu pro nás vždy budou a nikdy nám neublíží, které nám budou tím nejdražším v životě. Své hlasy a ruce, které nakonec budou i to poslední, co ucítíme a uslyšíme, až bude čas se s tímto světem rozloučit.

Jsou to velká přání na tak malé psí děti. Ale tety s rukama v bílých gumových rukavicích říkaly, že i tyhle smělé sny psích dětí se plní. Prý máme být hodní a jít hezky po svačině spát. A nechat si zdát sny o hlasech a rukou, které už na nás tam někde venku určitě čekají...

#nekupujadoptuj

AniDef - útulek Žim

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zprávy

V Libyi patrně našli ostatky Čecha a pěti dalších osob, které unesli teroristé

V Libyi patrně našli ostatky Čecha a pěti dalších osob, které unesli teroristé

V Libyi patrně našli ostatky Čecha, Rakušana a čtyř Filipínců, kteří byli v roce 2015 uneseni při útoku teroristů z organizace Islámský stát na ropné pole Ghaní. Později byli zřejmě zavražděni. Rakouský deník Kronen Zeitung v pátek informoval, že Čech byl spolu s pěticí dalších osob provizorně pohřben u města Darná. Rakouské ministerstvo zahraničí zprávu podle agentury APA dosud nepotvrdilo.

Koronavirus

Nový lék proti koronaviru testují čeští lékaři. Látka by se mohla inhalovat

Nový lék proti koronaviru testují čeští lékaři. Látka by se mohla inhalovat

Čeští lékaři jsou přesvědčeni, že jimi testovaná látka, která se používá například při léčbě osteoporózy, by mohla zabírat také na koronavirus. „Látka by se podávala inhalačně, tím bychom dosáhli její vysoké koncentrace v plicích. Působila by proti samotnému viru i proti přehnané imunitní reakci,“ vysvětlila Martina Vašáková, přednostka pneumologické kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se na projektu podílí.

reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama