CNN Prima News George Orwell

George Orwell

Výpis příspěvků ke štítku „George Orwell“

Nové výšiny šílenství? Škola varuje studenty před obsahem Orwellova slavného díla 1984

30. ledna 2022 19:06

Univerzita v britském Northamptonu varuje studenty před určitými částmi kultovního románu George Orwella 1984. Škola označila dílo za potencionálně „urážlivé“. Podle mluvčího chce instituce jen upozornit své žáky, že se během studia mohou setkat s texty obsahujícími například sexuální násilí či vulgární nadávky. Britský poslanec v reakci přirovnal univerzitu k dystopické zóně Velkého bratra.

Další hvězda Harryho Pottera se obula do Rowlingové. Autorka čelí obvinění z transfobie

30. prosince 2021 07:31

Hvězda z filmů o Harry Potterovi se ohradila proti slovům spisovatelky J. K. Rowlingové. Herec Chris Rankin, který ve filmech ztvárnil Percyho Weasleyho, označil transgender názory spisovatelky za „škodlivé“. Stal se tak dalším kritikem autorky, díky jejímuž dílu se stal slavným. Rowlingová čelí obvinění z transfobie poté, co v roce 2020 zesměšňovala článek, v němž se řešila genderová neutrálnost. V minulosti ji kritizovali i další herci. J. K. Rowlingová bude chybět na všech oslavách, které se k výročí pořádají.

Novodobý koncentrační tábor, kde je zakázáno i číst. Navalnyj popsal své vězení

16. března 2021 11:06

Skutečný koncentrační tábor. Tak označil ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vězeňskou kolonii IK-2 v Pokrovu poblíž Moskvy, kde si odpykává trest za údajnou zpronevěru. Panují zde velmi tvrdá pravidla a vězni jsou podle něj mimořádně poslušní. Podle Navalného to může být i historií tábora, který má pověst místa, kde dozorci pravidelně bili trestance.

Špiclováním WhatsAppu terorismus neporazíte, shodují se expert a poslanec

17. listopadu 2020 00:24

Právo na soukromí, nebo bezpečí? Taková otázka se opět vrací na evropskou politickou scénu po teroristických útocích ve Francii a Rakousku. Evropští lídři chtějí, aby tajné služby měly přístup do soukromých šifrovaných konverzací. Využívá je například populární komunikační aplikace WhatsApp. Bezpečnostní expert Lumír Němec i poslanec František Kopřiva (Piráti), kteří byli oba hosty pořadu 360° na televizi CNN Prima NEWS, však takové nápady kategoricky odmítají.