reklama

Japonci za olympijské vstupenky „na nic“ utratili statisíce. Peníze hned tak neuvidí

Japonská olympiáda znamená velké zklamání hlavně pro diváky. Ti jsou z ochozů kvůli protiepidemickým opatřením zcela vyloučeni. Zatímco zahraniční fanoušci s tím počítali, ti japonští doufali, že sportovní klání uvidí na vlastní oči. A za vstupenky „na nic“ utratili nemalé peníze. Ani ty jim ale pořadatelé hned tak nevrátí.

reklama

Olympijský fanatik. Tak sám sobě říká pan Takašima. Za posledních patnáct let nevynechal ani jednu olympiádu. Na hry v domácím Tokiu si koupil 200 vstupenek, za které utratil 4 miliony jenů, což je přes 800 tisíc korun.

„Obdivuji, jak sportovci překonávají překážky na hřišti i v životě a dává mi to sílu překonávat vlastní trable. A chtěl jsem si hry užít spolu se svými přáteli a rodinou. No, nevyšlo to,“ uvedl pan Takašima.

Peníze za vstupenky až po paralympiádě

Na olympiádu se bude dívat jen doma v televizi nebo na obrazovkách v ulicích. Zahajovací ohňostroj sledoval jako spousta dalších před zdmi olympijského stadionu. „Jsem dojatý. Je tady skvělá atmosféra. Jen je tu spousta lidí. Tak nevím, jestli nakonec není vyšší riziko nákazy tady, než někde na stadionu,“ upřesnil.

A další nepříjemné překvapení čeká fanoušky při vracení lístků. Zeniki Kato si nadělil vstupenky ke svým šedesátinám. A peníze za ně jen tak neuvidí. „Žena říkala, že když už nemůžeme na stadion, tak si za ty peníze někam zajedeme na víkend. Ale dozvěděli jsme se, že peníze nám vrátí až po paralympiádě někdy v září. Tak to byl pro nás další šok,“ vysvětlil.

Podle oficiálních odhadů přijde Japonsko neúčastí diváků jen na vstupenkách o zhruba čtyři a půl miliardy korun. Spolu s nevyužitými hotely, restauracemi a dalšími službami pak bude ztráta představovat víc než 15 miliard.

Tagy:
Japonsko vstupenky peníze Letní olympijské hry v Tokiu 2021 cena vstupenky

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama