Krypto Magazín: V naší kryptoaukci je hrníček, který má i královna, láká umělec

V osmém díle pořadu Krypto Magazín představili Peter Gaman a Pavel Šťastný z platformy Platon Life internetové aukce, kde lidé kupují vzácné předměty za kryptoměnu PlatonCoin. Umělec a kurátor Šťastný se například svěřil s tím, že v aukci se objeví hrníček, který dostala při návštěvě Prahy i britská královna Alžběta.

„Naše aukce jsou on-line. Uživatelé mohou zakoupit limitované edice či umění za naši kryptoměnu. Podukty jsou na stránce 15 až 30 dní, takže lidé mají větší čas na to přihazovat a promyslet si investici,“ představil aukce v rámci služby Platon Life Gaman, ředitel aukčního portálu. „V aukcích můžete koupit různé předměty –⁠ od sběratelských autíček po kolekci tenisek od Louis Vuitton,“ dodal.

Známý umělec Šťastný v pořadu Krypto Magazín vysvětlil, na základě jakého klíče společnost Platon Life jednotlivé předměty do aukce přidává. „My hledáme výjimečnost – Platon Life je výjimečný systém. Chceme, aby předměty měly svůj příběh, hledáme ty jedinečné. Od malého autíčka po opravdové auto,“ uvedl kurátor uměleckých děl Platon Life.

Do aukcí známý umělec přispěl

Sám Šťastný do nabídky aukce výrazně přispěl. „Snažíme se vytvářet věci, které připravujeme s některými českými či zahraničními výtvarníky, Platon Life je ostatně mezinárodní platforma. Budou tam věci, které si člověk běžně nekoupí,“ lákal umělec.

Podle Šťastného se v aukci objeví i hrníčky ze sbírky, kterou kdysi on sám daroval primátorovi Prahy. „Dostávaly je významné návštěvy, které přijely do Čech – britská královna, princ Charles, Jacques Chirac, The Rolling Stones i Michael Jackson. Vznikly i zlaté hrníčky, které byly určené pro Blízký východ, ty jsme posílali Dalajlámovi,“ řekl Šťastný.

„Vždy budeme chtít, aby v aukci byl rozdíl mezi levnějšími věcmi a super výjimečnými věcmi, které nikdy neseženete. To je náš cíl, abychom takové věci našli či vyrobili,“ shrnul umělec principy aukcí Platon Life.

Tagy:
aukce dražba časopis Alžběta II. umělec kryptoměna Praha Louis Vuitton Platon Finance umělecká díla Krypto Magazín Michael Jackson Karel III. Jacques Chirac The Rolling Stones