reklama

Letadlo v USA spadlo na dům plný lidí. V troskách zemřel pilot, jeho žena a dítě

Malé letadlo se třemi lidmi na palubě se zatím z neznámé příčiny v sobotu zřítilo na jeden z domů v jihovýchodním Michiganu. V budově bylo tou dobou pět lidí, kteří jako zázrakem bez újmy unikli troskám letounu i plamenům. Nehoda si ale vyžádala smrt pilota a jeho ženy se synem, kteří s ním v letadle cestovali.

reklama

Náraz stroje do dvoupatrového domu zaslechli místní obyvatelé v oblasti Detroitu asi ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne. Podle webu ABC News letoun přelétal mezi Georgií a Michiganem, při cestě ale zřejmě muselo dojít k technické závadě.

Zesnulý pilot David S. Compo byl váženým členem michiganské asociace stavitelů domů. „Jeho nasazení, profesionalismus, zkušenosti, to byly atributy, které byly obrovským přínosem pro naši organizaci. Byl to můj opravdový přítel,“ uvedl pro ABC News Michael Stoskopf, výkonný ředitel asociace.

Vyšetřování nehody se okamžitě ujaly patřičné orgány v čele s Federální leteckou správou (FAA). Na konkrétní závěry je podle nich zatím brzy.

K tématu

Tagy: nehoda Detroit oběti pád letadla letadlo Michigan USA

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Fotbal

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

To, co bylo poslední týdny takřka jisté, je nyní oficiálně potvrzené. Fotbalová Opava po třech letech opouští nejvyšší soutěž, rozhodla o tom remíza 1:1 na hřišti Zlína. Tým trenéra Radoslava Kováče získal v dosavadním průběhu Fortuna ligy pouhých 17 bodů, zvládl vyhrát pouze třikrát. V této sezoně výjimečně padají o patro níže hned tři týmy, dalšími „nejžhavějšími“ kandidáty jsou Příbram a Brno.

Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Exploze u školy v Kábulu: Nejméně 40 mrtvých, mezi oběťmi jsou hlavně studenti
Čeká tě tam peklo, naznačují odsouzenému Křížkovi. Kteří slavní skončili za mřížemi?
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Covid pasy by v Česku měly začít platit nejpozději v červnu, uvedl na summitu EU Babiš
Další články
reklama
reklama