reklama
CNN Prima News Martin Balík

Martin Balík

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Balík“

První dávku vakcíny pro co nejvíc lidí. Zachránilo by to stovky životů, shodují se lékaři

V očkování proti koronaviru není v tuto chvíli důležité, aby všichni měli co nejdříve obě dávky vakcíny. Klíčové naopak je, aby byla co největší část zejména rizikové populace očkována alespoň jednou dávkou. „Jediné, co nám pomůže, je imunizace lidí nad 65 let,“ řekl epidemiolog Jiří Beran v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Epidemiolog Smejkal: Nejhorší by bylo, kdyby se lidé rozjeli na pomlázky

Jedeme systémem brzda–plyn. Rozvolňování je sice po Velikonocích reálné, ale je třeba zůstat na pozoru, uvedl v nedělní Partii Terezie Tománkové hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal. Pozitivem podle něj může být, že některé provozy nepojedou v takové míře, jako obvykle. „Uzavření průmyslových podniků už není ve hře,“ řekl šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSes) pod ministerstvem zdravotnictví.

Lékař Balík: Acylpyrin snižuje riziko vážného průběhu covidu, ivermektin nefunguje

Ke snížení rizika závažného průběhu nemoci COVID-19 by mohl přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Ukazují to data o léčbě pacientů. Na konferenci Univerzity Karlovy o roku s koronavirem to dnes řekl vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík. Podle něj by lidé měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích. Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami.

Prymula: PES nedává logiku. Největší hrozbou jsou koronavirové mutace

Systém PES nedává logiku a aktuálně vůbec nefunguje. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten dále řekl, že nyní jsou pro nás největší hrozbou koronavirové mutace. Kromě Prymuly byli dalšími hosty speciálu prezident České lékařské komory Milan Kubek, anesteziolog Martin Balík a stomatolog Radek Mounajjed.

Taktika vlády přináší tisíce mrtvých a miliardové dluhy, řekl Milan Kubek

Vláda by se měla zaměřit hlavně na dodržování stávajících opatření než na zavádění nových, shodli se hosté čtvrtečního vydání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. „Hora porodila myš. Nic zásadního se nemění. Vláda setrvává v taktice pozvolného přibrzďování. Stojí nás to tisíce životů, miliardové dluhy a trpělivost lidí je napnutá k prasknutí,“ řekl v pořadu CNN Prima NEWS šéf České lékařské komory Milan Kubek.

reklama