CNN Prima News města

města

Výpis příspěvků ke štítku „města“

Starostové v krizi tvoří první linii, říká expertka. Lidé k nim chodí i ze strachu o bezpečí

27. září 2022 14:57

Lidé v době energetické krize chodí za starosty především tam, kde jsou závislí na městských teplárnách či na cenách MHD. Zároveň mají občané malých obcí obavy o vlastní bezpečnost. V pořadu Co na to vaše peněženka to uvedla Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Přiblížila, z čeho strach lidí pramení a jakou roli v současné krizi starostové a primátoři zastávají.

Zřícené budovy i mrtví civilisté. Která ukrajinská města nejvíce utrpěla ruskou invazí?

7. dubna 2022 10:21

Válka na Ukrajině trvá už téměř šest týdnů. Rusové nadále ostřelují velká města a nechávají za sebou stovky obětí. Která oblast invazi odnesla nejvíce? V médiích se nejčastěji píše o vybombardovaném Mariupolu či o vyvražďování civilistů v Buči. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled aktuální situace ve vybraných městech.

Soutěžte se CNN Prima NEWS o nejlepší vánoční strom. Vyhraje ten z vaší obce?

12. prosince 2021 22:54

Vánoce se blíží, a tak redakce CNN Prima NEWS připravila velkou sváteční anketu. Hledáme ten nejlepší vánoční stromek z celého Česka. Ukažte nám, jak jste nazdobili vánoční stromek právě ve vaší obci. Vybereme deset nejzajímavějších a vy pak budete hlasovat, který stromek z náměstí, návsí nebo zahrad je ten nejlepší. Své fotky posílejte na e-mailovou adresu stromky@iprima.cz.

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

23. července 2021 12:28

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

New York, Londýn ani Dubaj. Které město je nejdražší pro život a co Praha?

24. června 2021 05:58

Přemýšlíte, že byste na nějaký čas vytáhli paty z České republiky a hledáte vhodné místo pro život? Pak byste se měli vyhnout městům, kde je živobytí nejnákladnější. Překvapivě mezi ně nepatří Londýn ani New York. Nejdražší města najdeme v Asi a ve Švýcarsku, vyplývá z aktuálního žebříčku analytické a poradenské společnosti Mercer.