reklama
CNN Prima News města

města

Výpis příspěvků ke štítku „města“

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

23. července 2021 12:28

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

New York, Londýn ani Dubaj. Které město je nejdražší pro život a co Praha?

24. června 2021 05:58

Přemýšlíte, že byste na nějaký čas vytáhli paty z České republiky a hledáte vhodné místo pro život? Pak byste se měli vyhnout městům, kde je živobytí nejnákladnější. Překvapivě mezi ně nepatří Londýn ani New York. Nejdražší města najdeme v Asi a ve Švýcarsku, vyplývá z aktuálního žebříčku analytické a poradenské společnosti Mercer.

Nízké úrokové sazby hrají obcím do karet. Měly by si půjčit na investice, míní experti

14. února 2021 06:28

Zatímco vláda hospodaří se schodkem, města a obce drží své rozpočty v přebytku. Rovněž zadlužení je na přijatelné úrovni. Podle odborníků by tak mohly využít příznivé situace na finančním trhu a půjčit si levné peníze na potřebné investice. Některé samosprávy ale raději drží volné peníze v pohotovosti, jiné se je snaží zhodnocovat.

Masivní výpadek proudu uvrhl do tmy velkou část Pákistánu. Nesvítí Karáčí či Péšávar

9. ledna 2021 21:23

Bez proudu se ocitla velká část Pákistánu. V zemi žije na 216 milionů obyvatel. Nesvítí ani velká města. Podle tamních médií bude obnova trvat několik hodin. Co poruchu způsobilo, zatím není zřejmé. Podle agentury Reuters vláda vyzvala obyvatele, aby zachovali klid. Zasaženo je podle médií například Karáčí, Láhaur, Péšávar či Islámábád.

Obce škrtají na opravách, investicích či sportu. Nemohou kvůli změnám v daních plánovat

7. prosince 2020 07:27

Z daňového balíčku, který nedávno prošel Sněmovnou, vstávají starostům obcí vlasy hrůzou. Jeho schválení senátem by znamenalo mnohamilionové ztráty v rozpočtech, které by museli akutně řešit. To by se podepsalo na opravách komunikací či plánovaných investicích, škrtalo by se také ve sportu či v kultuře. Starostové proto varují, že tyto kroky jenom vytvářejí nestabilní prostředí, ve kterém banky nebudou chtít obcím dlouhodobě půjčit.

Naši poslanci netušili o čem hlasují, pustil se do kolegů z ANO primátor Macura

20. listopadu 2020 23:25

Výpadek 130 miliard pro pokladny státu, krajů, měst a obcí. Takový je předpokládaný dopad daňových změn, které hlasy ANO, ODS a SPD schválila Sněmovna a čekají na projednání Senátem. Jak se s tímto krokem smiřují krajští politici? A kde budou muset škrtat? Na to se v pořadu CNN Prima NEWS 360° ptala moderátorka Pavlína Wolfová hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) a primátora Ostravy Tomáše Macury (ANO).

reklama