Ovlivňování zakázek, úplatky i mejdany s kokainem. Hlubuček a Redl překvapili i policisty

Razie na pražském magistrátu

Vytvářeli zločinecké struktury, ovlivňovali zakázky, brali úplatky a také pořádali mejdany, na kterých nechyběly drogy. Tak rozkrývá pozadí kauzy náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) a podnikatele Michala Redla web Respekt.cz. Policie je při středeční razii měla obvinit kvůli hospodaření pražského dopravního podniku.

O přátelských vztazích podnikatele Redla i náměstka primátora Hlubučeka informovala média už v minulosti. Nyní mají být oba obviněni z trestné činnosti. Podle informací Respektu měli pomocí politických kontaktů vytvářet zločinecké struktury, například ve zmíněném dopravním podniku.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dohromady 11 lidí kvůli hospodaření pražského dopravního podniku (DPP). Na webových stránkách Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Adam Borgula.

Díky zločineckým skupinám Redl i Hlubuček ovlivňovali zakázky, brali úplatky a také pořádali mejdany. Na velkolepých oslavách neměl chybět ani kokain. Ten měl podle Respektu na večírky nosit Redl.

Web také dodal, že policisty i státní zástupce překvapil fakt, že Hlubuček či Redl měli páchat údajné zločiny, i když jejich vztah nebyl tajemstvím. Minimálně pět let se totiž v médiích spekulovalo o Redlově vlivu na státní správu či státní nebo komunální podniky právě skrze kontakty v hnutí STAN. „Pokud se i za těchto okolností dopouštěli trestných činů, což stvrdí až soudy, bylo jejich sebevědomí a pravděpodobně i domněnky o politickém krytí přehnané,“ napsal Respekt.

Jak už možná víte, Policie ČR dnes zasahuje na pražském magistrátu u Petra Hlubučka z hnutí STAN a také v Dopravním...

Posted by Adam Scheinherr on Wednesday, June 15, 2022

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po razii svolal mimořádné předsednictvo hnutí STAN na středeční večer. „Obvinění Petra Hlubučka rozhodně neberu na lehkou váhu. Další kroky sdělím po tomto jednání,“ avizoval na Twitteru.

DPP je největší městskou firmou, která provozuje metro, tramvaje, autobusy nebo lanovku. Zaměstnává zhruba 11 tisíc lidí. Město financuje fungování podniku prostřednictvím tzv. kompenzací. Loni na ně hlavní město dalo asi 15,2 miliardy a v letošním roce je v rozpočtu vyčleněno více než 16,76 miliardy.

Tagy:
Twitter Vít Rakušan respekt Starostové a nezávislí Petr Hlubuček Praha Dopravní podnik hl. m. Prahy Národní centrála proti organizovanému zločinu