Dodavatel energií mu zpětinásobil zálohy. Muž z Chlumce nad Cidlinou musí bydlet u rodičů

Zdražování energií pocítila méně či znatelně většina Čechů. Redakci CNN Prima NEWS se ozval i sanitář Petr Urban z Chlumce nad Cidlinou, kterému nový dodavatel téměř zpětinásobil zálohy na plyn. Aby uspořil, v domě vůbec nebydlí a na čas se přesunul k rodičům.

Pan Urban má rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jeho dřívější dodavatel energií nedávno zkrachoval. Nově přidělený dodavatel mu vyměřil zálohy zhruba pětkrát vyšší než původně.

„Na zálohách jsem platil 1 300 korun, teď mi přišlo od Innogy na zálohách 6 900 korun,“ popisuje pan Urban. Rozhodl se proto hledat jiného dodavatele, což se mu i povedlo. Přejít by k němu měl v listopadu. Do té doby pan Urban bude bydlet nedaleko u rodičů, kde je už několik měsíců.

„Bohužel mám platit zálohy 6 900 korun. Od jara jsem proto ještě nepustil plyn, mám ho vypnutý. Nevím, kde seženu peníze, je to katastrofa,“ líčí svou zoufalost. Jeho dům je proto od jara nevyužívaný. Netopí se v něm, ani nesvítí.

Aktuálnímu dodavateli energií se zkoušel dovolat, ale linku mají přetíženou. „Člověk se tam ani nedovolá. Teď budu asi muset vydělávat jenom na ten plyn. Dělám sanitáře v nemocnici,“ dodává s tím, že čeká, zda nový dodavatel slib dodrží a zachová mu zálohy za plyn v podobné výši jako v minulosti.

Pokud i vy máte problém s vysokými zálohami na energie, napište nám svůj příběh na e-mail zpravy@iprima.cz.

Tagy: