Sedmapadesátiletá Susan Gervaiseová se po neuvěřitelných 53 letech shledala se svou biologickou rodinou žijící v Británii. Když jí byly pouhé čtyři roky, unesla ji dvojice cestovatelů pod záminkou výletu do Disneylandu. Pár s dívkou odcestoval nejprve do Kanady a na Nový Zéland, nakonec se s ní usadil v Austrálii.
Matka tehdy čtyřletého dítěte podle britského deníku Daily Mail s cestou do Disneylandu souhlasila. To ale netušila, že skotský pár má se Susan jiné plány. K jejich uskutečnění jim pomohl fakt, že matka dvojici propůjčila dívčin rodný list, aby si ji pár mohl kvůli cestě do zahraničí nechat zapsat do cestovního pasu. Gervaiseová se přitom celé dětství domnívala, že se jí její biologická rodina z anglického města Pontefract zřekla.
Nyní už čtyřnásobná babička Gervaiseová žije v Austrálii. „Jako dítě jsem bydlela se šesti sourozenci na staré farnosti v turisty oblíbeném místě. My jsme ale žádní cestovatele nebyli. Matka nás vychovávala sama a hodně se o nás starali pěstouni,“ přiblížila své dětství žena.
Datum korunovace krále Karla má být symbolické. Ceremoniál bude jiný než za Alžběty
Téměř na den přesně 70 let po korunovaci Alžběty II. posadí arcibiskup královskou korunu na hlavu Karla III. Podle neoficiálních informací zveřejněných agenturou Bloomberg by datem ceremoniálu měl být 3. červen 2023. U Alžběty to bylo o den dříve v roce 1953. Korunovace by tradičně měla proběhnout ve Westminsterském opatství, historicky ji prováděl arcibiskup z Canterbury. Akt je připravován pod krycím jménem Operace královské jablko a proběhne téměř devět měsíců po smrti královny Alžběty II. Oficiálnímu oznámení data předcházejí intenzivní přípravy.
„V dětství jsem se skamarádila s párem ze Skotska. Žena, které nyní říkám matka, měla dvě děti a trpěla roztroušenou sklerózu. Nejspíš chtěli dívku, a tak se zeptali mé vlastní matky, jestli mě můžou vzít do Disneylandu. Ta jim dala můj rodný list, abych mohla být zapsána na jejich pas,“ vzpomíná.
Jako dítě jsem byla šťastná
Susan se domnívá, že ji dvojice vychovávala dobře. „Žila jsem v cestovatelské komunitě. Vážím si toho, jakým způsobem jsem byla vychována. Moje nevlastní matka zemřela, když mi bylo deset let. Ale i poté jsem cítila, jak mě ostatní členové komunity mají rádi. Když jsem vyrůstala, byla jsem šťastná. Procestovala jsem svět,“ vzpomíná na své dětství Susane. Její nevlastní otec zemřel, když jí bylo 21 let, informoval web Wakefield Express.
Gervaiseová se o únosu dozvěděla až ve svých 16 letech, když potřebovala cestovní pas. „Potřebovala jsem proto podpis rodiče. V ten moment mi nevlastní otec sdělil, že mě neadoptovali, ale unesli,“ popsala Susan, která musela počkat, dokud nebyla plnoletá, než si mohla obstarat vlastní pas. V Austrálii poté potkala svého manžela, se kterým má tři děti.
Pátrání po biologické rodině inicioval její manžel. Díky Facebooku do 30 minut zjistili, kde se nachází Susanini sourozenci. Se čtyřmi z celkem šesti z nich se jí podařilo setkat v anglickém hrabství West Yorkshire. Svou návštěvu Gervaiseová načasovala tak, aby s nimi mohla oslavit své narozeniny. „Když členové mé rodiny zjistili, že jsem naživu, propukli v hysterický pláč,“ řekla.
Se svou biologickou matkou se však znovu neshledala. Ta totiž zemřela před osmi lety. Čtyřnásobná babička a trojnásobná matka přesto dodává naději lidem, kteří se nachází v obdobné situaci. „Můj příběh vysílá signál, že zázraky se dějí. Existuje naděje,“ řekla.