Šlo tragické smrti Terézie zabránit? Lidé pod mostem slyšeli pláč, vzkaz ze školy dojímá

Otázka, která trápí mnoho lidí z okolí zesnulé Terézie. Šlo tragické smrti nadané studentky zabránit? Úmrtí teprve 18leté dívky, po níž od neděle pátrali policisté i dobrovolníci, zasáhla její rodinu, spolužáky i pedagogy. Budova soukromé umělecké školy v Topolčanech, kam dívka chodila, se zahalila do černé. Vzkazy kamarádek, ředitelky, ale i dalších lidí vyjadřujících soustrast dojímají. Všichni si přejí, aby v osudnou chvíli mohli Terézii pomoci. Ukázalo se totiž, že lidé z pod mostu v době jejího zmizení, slyšeli pláč.

Poslední dny žáci střední soukromé umělecké školy v Topolčanech vchází do budovy s pohledem na černou zástavu. Tu pracovníci instituce vyvěsili s památkou na Terézii, jejíž tělo našel ve středu v Dunaji jeden z kolemjdoucích.

„Terezka byla studentka druhého ročníku, studovala užitkovou malbu. Od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že je nezvěstná, jsem alespoň sama věřila, že se najde živá a zdravá,“ svěřila se webu Nový čas ředitelka školy Zuzana Sekmanová.

Naplnil se však místo toho nejčernější scénář. „Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodičům, sourozencům a všem blízkým. Terezka nám nesmírně chybí. Byla šikovná, kreativní, krásné děvče, které navždy zůstane v našich myšlenkách,“ kondolovala ředitelka. Smrt dívky ji nesmírně zasáhla. „Velmi to bolí. Jako učitelka musím říci, že když stojím před katedrou a dívám se na ty děti, mohu jen tušit, co mají za problémy... Je doba, kdy se řada mladých lidí trápí,“ povzdechla si.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMATPutin je psychopat, psala ruská modelka na sociálních sítích. Její expřítel ji uškrtil

Terézie na uměleckou školu přestoupila a podle Sekmanové byla výbornou studentkou. „Vůbec se neprojevovala nějak úzkostlivě. Musel to být nějaký zkrat,“ domnívá se. Oficiálně určí příčinu smrti až soudní pitva. Zatím policisté smrt dívky vyšetřují pro podezření z usmrcení. Je však možné, že si dívka na život sáhla sama. Spouštěčem mohla být hádka s přítelem.

Tvrzení jejích kamarádek je však zarážející. O vztahu Terézie s Nasimem prý neměly tušení. Oba přitom byli umělecky založení a společně navštěvovali nejrůznější výstavy. „O jejich vztahu jsme opravdu nevěděly. Stejně tak jsme netušily, že je Terézie nezvěstná, zjistily jsme to až ze sociálních sítí. Myslím, že jsme měly být lepší kamarádky, víc se zajímat o druhého. Nikdy nevíte, co se mu odehrává v hlavě,“ svěřila se Novému času jedna z dívek.

Policisté zkoumají záznamy

Stejný názor mají i lidé, kteří se s Terézií nikdy nesetkali. „Říkám si, jaká je škoda, že jsem na tom místě nebyla, i když jsem ji neznala. Že jsem tomu mohla zabránit, mluvit s ní, obejmout ji, vzít ji na jídlo. Myslím, že to samé si říká řada dalších mladých lidí,“ napsala pod černobílou fotografii dívky, kterou zveřejnila škola na sociálních sítích, uživatelka Martina.

O tom, co se přesně stalo v osudný večer, kdy Terézie odešla z bytu svého přítele v Bratislavě, mohou lidé pouze diskutovat. Otázkou však zůstává, zda někdo nemohl tragédii zabránit. Podle slovenských médií svědci v době, kdy dívka zmizela, slyšeli pod mostem pláč. Dříve ji zahlédli sedět na lavičce. Někteří přemítají, zda by třeba zapředení hovoru smutný konec pátrání nezvrátilo.

Policisté nyní zkoumají kamerové záznamy ze Starého mostu, odkud se dívka ozvala naposledy a kde následně Teréziin partner našel její osobní věci. Experti upozornili, že na mostě nejsou žádné zábrany, a tak skočit nebo spadnout není vůbec těžké.

Tagy: