reklama

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama

„Všichni víme, že Miloš Zeman není zdravotně v pořádku. To, že je v nemocnici, neznamená, že nemá mozkovou sílu škodit. Škodící centrum má podle mě celkem vyvinuté. Dávají ho dohromady, aby zvládl povolební vyjednávání a oslavy 28. října,“ řekl Topolánek. Dodal, že výročí vzniku samostatného Československa je pro prezidenta jedním z jeho vrcholů celého roku.

Zeman nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze v úterý. Jeho hospitalizace stále pokračuje. V rámci takzvaného rekondičního pobytu bude podle Hradu dostávat mimo jiné infuze. Do práce se plánuje vrátit ve středu.

Prezident bude mít významnou roli po říjnových sněmovních volbách, bude totiž pověřovat případného premiéra jednáním o sestavení vlády. Zeman už dříve naznačil, že pověří lídra vítězné strany bez ohledu na koalice. V tomto případě má jednoznačně nevětší šanci na úspěch současný předseda vlády Andrej Babiš a jeho hnutí ANO.

„Nevím, co by se muselo stát, aby Babiš nebyl znovu premiérem. Snad jen pokud by Zeman změnil názor. I když mezi Babišem a Zemanem jsou momentálně třenice, je pravděpodobné, že i kdyby Babiš nevyhrál volby, bude pověřen sestavením vlády, A to i ve chvíli, kdy nebude mít ve Sněmovně většinu,“ odhadl Topolánek.

Zemanovi prý ale samozřejmě přeje hodně zdraví. Také chce, aby prezident „zapojil ve svém mozku i centrum zhojivosti, pokory a přátelství k lidu této země“.

Chybí Kalouskův humor

Co se týče aktuální politické situace necelé tři týdny před volbami, Topolánek je z kampaní většiny kandidátů, stran a koalic lehce zklamaný. „Netajím se tím, že budu se zatnutými zuby volit koalici Spolu. Vidím ale, jak promarňují nahrávky na smeč. Mají být jednodušší, nemají reagovat jen na to, s čím přijde Babiš,“ zkritizoval kampaň uskupení ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Volby 2021 v jasných otázkách a odpovědích

Zajímají vás konkrétní body z programů politických stran, ale nechcete se probírat stovkami stránek? Redakce CNN Prima NEWS vybrala hlavní témata za vás.

Programy stručně

Naopak kampaň hutí ANO ho zatím ničím nepřekvapila. „Babiš má tři věty, nemá program a napadá soupeře. Na jeho voličskou skupinu mi připadá dobře vedená kampaň SPD, což mě netěší. Piráti přepálili začátek,“ zhodnotil bývalý premiér.

Za velký problém považuje absenci humoru nebo nadsázky. „Když politici žertují sami o sobě, je to asi nejlepší, protože lidé už mají běžných canců plné zuby. Když je humor přirozený, jako to uměl Miroslav Kalousek (bývalý ministr financí, pozn. red.), je to fajn. Ironie a odlehčenost mi opravdu chybí. A nejen mně, ale také politice obecně,“ dodal.

Uklidním se po výrocích Maláčové

Topolánek byl premiérem mezi lety 2006 a 2009. V dubnu 2015 oznámil předseda ODS Petr Fiala, že Topolánek přestal platit členské příspěvky, a není tak již členem ODS. V roce 2018 ještě kandidoval na prezidenta, do politického dění vstupuje poslední roky zejména jako komentátor a glosátor.

„Před volbami je člověk v kampani 15 až 17 hodin denně a poslouchá, kam má jet a s kým se setkat. Ale nesleduje to jako lidé, kteří občas vidí billboardy v koloně. Možná mě plakáty iritují víc než dřív, ale když se uklidním po nějakých výrocích Maláčové (ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové z ČSSD, pozn. red.), jsem v pohodě,“ řekl s úsměvem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Riziko úmrtí je i po vyléčení těžkého covidu výrazně vyšší. V ohrožení jsou mladší lidé

Lidem, kteří měli těžší průběh onemocnění COVID-19, hrozí větší riziko nakažení se dalšími nemocemi či dokonce smrti. Vyplývá to ze studie výzkumníků floridské univerzity. Vědci prověřili zdravotní stav více než 13 tisíc osob. U těch s těžším průběhem bylo vyšší riziko, že do roka od nákazy zemřou. Toto riziko bylo vysoké zejména u mladších pacientů.

Mladík vs. vysloužilý voják: Finále F1 je tu, Enge si přeje souboj do posledního kola

Celosezonní pouť končí zastávkami v arabském světě. Formuli 1 dělí od tečky pouhé dva závody a na rozdíl od posledních let není v takto pokročilé fázi jasné, kdo se stane mistrem světa. Stále jsou ve hře oba hlavní aktéři – Max Verstappen a Lewis Hamilton. „Letošní ročník je zajímavější a daleko atraktivnější. Je hezké vidět, že o titul bojují jezdci ze dvou týmů,“ uvedl pro CNN Prima Tomáš Enge, který před 20 lety okusil královnu motorsportu.

reklama

Domácí zpravodajství

Ukazuje se, že vakcína nefunguje, tvrdí Hnízdil. Není tak hloupý, jak mluví, vmetl mu Kubek

Je vakcína účinným nástrojem v boji proti covidové pandemii? Na tom se neshodl prezident České lékařské komory Milan Kubek s lékařem Janem Hnízdilem. Ten prý nevidí důvod, „proč se očkovat experimentální vakcínou, která vakcínou ani není“. Kubek s iniciátorem akce Lékaři pomáhají Česku Radkem Mounajjedem si stáli za názorem, že očkování proti covidu výrazně snižuje šanci nákazy a hospitalizace v nemocnici. To ostatně potvrzují i data z výzkumů i nemocnic.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

reklama