reklama

Po mrazivém úvodu týdne se v Česku oteplí. O víkendu má sněžit jen ojediněle

V nebližších dnech bude v Česku o něco tepleji. V pátek meteorologové očekávají nejvyšší denní teploty kolem 7 °C, v sobotu 6 °C a v neděli 5 °C. Sněhu o víkendu moc nepřipadne, výjimečně bude sněžit jen na horách. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy až polojasno. Během dne začne postupně od západu oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C, na horách v tisíci metrech nad mořem kolem 1 °C.

V noci ze čtvrtka na pátek počítejme s jasným nebo skoro jasným počasím. Ojediněle a na severu a severovýchodě místy se objeví nízká oblačnost nebo mlhy, které mohou být i mrznoucí. Nejnižší noční teploty klesnou na 2 až -2 °C, při slabším větru až na -5 °C.

Víkend ve znamení sněhu

Páteční počasí očekávejme jasné nebo skoro jasné. Výjimečně a na severu a severovýchodě místy se vyskytne nízká oblačnost nebo i mlhy. K večeru od severovýchodu začne přibývat oblačnosti. Později večer se místy na severu a severovýchodě objeví slabý déšť, nad 600 metrů nad mořem i déšť se sněhem nebo sněžení. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 3 až 7 °C. Povane mírný západní až severozápadní vítr o síle 3 až 7 m/s, od vyšších poloh bude místy s nárazy kolem 15 m/s, tedy 55 km/h.

V sobotu bude oblačno až zataženo. Ojediněle se objeví slabý déšť. V polohách nad 600 metrů nad mořem a na severovýchodě postupně nad 400 metrů nad mořem počítejme se sněhem. Během dne místy začne oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou na 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C.

Nedělní počasí očekávejme oblačné až zatažené a zpočátku místy i polojasné. Výjimečně se objeví mrznoucí mlhy. Během dne na horách postupně začne slabě sněžit. Nejnižší noční teploty dosáhnou 0 až -4 °C, při malé oblačnosti kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C.

Dočkáme se sněhu?

V pondělí počítejme se zataženým až oblačným počasím. Od severozápadu se na většině území objeví déšť. Nad 600 metrů nad mořem se postupně ve všech polohách vyskytne sněžení. Později dojde k ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 3 až 7 °C. Povane čerstvý západní až severozápadní vítr o síle 4 až 9 m/s, který místy bude s nárazy 15 až 20 m/s, tedy 55 až 70 km/h.

Od úterý do čtvrtka očekávejme oblačno až polojasno, místy bude až zataženo. Ojediněle se objeví sněhové přeháňky. Později začne přibývat oblačnost a místy srážky. V nížinách se objeví i srážky dešťové. Nejnižší noční teploty dosáhnou na 1 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až -8 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na -1 až 4 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama