Děsivé video pokusu o kastraci ukrajinského zajatce. Všechny viníky dostaneme, zní z Kyjeva

Válka na Ukrajině (29.7.2022 6:37)

Na sociálních sítích se šíří děsivé video, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Zdá se, že k tomu použili odlamovací nůž. Videem už se zabývá kyjevská vláda. „Rusové si užívají mučení a vraždění. Každého identifikujeme. Všechny dostaneme,“ uvedl poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak.

Video, jehož pravost nelze nezávisle ověřit, paradoxně začaly šířit proruské účty na sociální síti Telegram. Velmi brzy se pak dostalo i na Twitter. Děsivé záběry mají ukazovat pokus ruských vojáků o kastraci bezbranného ukrajinského zajatce krabicovým nožem.

Mezitímco se muž se svázanýma rukama bránil, jeden z členů jednotky celou věc natáčel, další na zajatci začal stát, aby se nehýbal, a třetí jej kopl do hlavy. Svázaný voják s roubíkem má na sobě ukrajinskou vojenskou uniformu, na bundě jednoho z mučitelů je nášivka typického písmene „Z“.

Vojáci také na zajatce pokřikovali různé urážky v ruštině. Na Twitteru se rovněž šíří fotka vojáka, který má za válečným zločinem stát. Údajně jde o člena čečenského praporu „Achmat“ (pojmenováno po otci Ramzana Kadyrova), uvedl web Yahoo News s odvoláním na dřívější záběry prokremelské propagandy z ruských médií.

Další válečný zločin?

Podezřením z dalšího ruského válečného zločinu se již zabývají ukrajinské úřady. „Ruští propagandisté ​​s potěšením ukázali, jak skupina tyranů zmrzačila ukrajinského zajatce,“ komentoval na Twitteru poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.

Podle něj celý svět musí pochopit, že Rusko je zemí kanibalů. „Rusové si užívají mučení a vraždění. Válečná mlha jim ale nepomůže, aby se vyhnuli trestu. Každého identifikujeme. Všechny dostaneme,“ dodal.

Ruská strana se k incidentu zatím nevyjádřila. Všechny válečné zločiny, ze kterých ji viní Ukrajina či Západ, však Moskva kategoricky popírá.

Tagy: