Tragická nehoda u Vlčan si vyžádala život ženy. Do manželů narazil mladík v protisměru

V úterý došlo na Slovensku mezi Vlčany a Šaľou k tragické nehodě. Na následky čelní srážky dvou aut, zřejmě zaviněné neopatrným předjížděním, zemřela po převozu do nemocnice jedna žena. Řidiči obou vozů vyvázli se zraněními. Na místě zasahovali i hasiči, kteří museli posádky obou vozů vyprostit pomocí hydraulických zařízení.

„Řidič vozidla Audi A3 pravděpodobně předjížděl před ním jedoucí vozidlo, nestihl se zařadit zpět do svého jízdního pruhu a dostal smyk,“ uvedla policie. Osmnáctiletý mladík tak svým manévrem v protisměru způsobil čelní srážku s dalším vozidlem. Tím byla Škoda Octavia s postarším manželským párem na předních sedadlech, informoval o tom deník Nový Čas.

Všichni účastníci nehody utrpěli zranění, z auta je museli vyprostit hasiči. Nejvážnější poranění utržila sedmašedesátiletá spolujezdkyně řidiče v octavii. Lékaři ji uvedli do umělého spánku. „Do nemocnice ji transportovali v kritickém stavu,“ uvedla mluvčí záchranářů Alena Krčová. Ženin život se navzdory snahám zdravotníků nepodařilo zachránit. Svým zraněním po přesunu do nemocnice vrtulníkem podlehla.

Oba zbylé účastníky nehody převezli se zraněními do nemocnice v Galantě. Vyšetřovatelé proti řidiči audi zahájili trestní stíhání pro přečiny usmrcení a ublížení na zdraví. Strážníci v návaznosti na tragickou událost varovali na sociálních sítích řidiče. „Život máme jen jeden. Pamatujme si to a vždy upravme naši jízdu, abychom se mohli vrátit domů živí a zdraví ke svým rodinám,“ píše nitranská policie na Facebooku.

Tagy: