Skončí Pastrňák v Bostonu? Chybí mu spoluhráči, kdo by nechtěl změnu, říká jeho maminka

Odejde či neodejde? Zámořím se jako lavina valí spekulace o konci hokejisty Davida Pastrňáka v Bostonu. Za vším prý jsou neshody elitního střelce s vedením klubu. Zatímco jeho agenti informace vyvrací, další je mají za hotovou věc. CNN Prima NEWS se zeptala přímo maminky hvězdného útočníka.

Pastrňák válí v dresu klubu Boston Bruins už osm sezon a stal se hvězdou NHL. Před sebou má poslední rok šestileté smlouvy, která mu vynesla 935 milionů korun. Jenže podle prestižního sportovního webu The Athletic to teď mezi ním a vedením Bruins skřípe. Pastrňáka měl naštvat vyhazov trenéra Bruce Cassidyho a hlavně odchody jeho kamarádů Davida Krejčího a Toreyho Kruga.

„Mám pocit, že byl nejvíce spokojený, když tam měl tu svoji partičku, která už se pomalu rozpadá. Když tam byli Torey Krug, (Zdeno) Chára, David Krejčí. Vím, že se ti hráči střídají v každém klubu, ale mám pocit, že Krug a Krejčí mu chybí opravdu hodně,“ říká Marcela Pastrňáková, hokejistova maminka.

Sama by si uměla představit, že bude syna, který žije se švédskou přítelkyní Rebeccou, navštěvovat jinde než v Bostonu. „Komu by se to nelíbilo něco vyměnit, vystřídat třeba za nějaké teplé období dole třeba na Floridě. Určitě by se mi to líbilo, ale já jsem na to malý pán,“ dodává Pastrňáková.

Do hlavy bronzového medailisty z nedávného mistrovství světa ve Finsku ale paní Pastrňáková nevidí. A „Pasta“ se jí asi moc nesvěřuje. „My se o tom nebavíme. Vlastně teď ho tady ani nemám, teď to čtu všechno na internetu, ale fakt nevím vůbec. Netuším jestli by chtěl odejít, jestli to má nějak v hlavě,“ říká maminka české hvězdy.

Oba Pastrňákovi agenti – zámořský J. P. Barry i český Aleš Volek – ale neshody s Bruins vyvracejí a chystají se na jednání o nové smlouvě. Ta mohou začít 15. července.

Tagy:
Finsko NHL David Pastrňák hokej sport Bruce Cassidy David Krejčí Florida Panthers Boston Bruins Mistrovství světa v ledním hokeji Torey Krug

Hlavní zprávy

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar
360°

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar

Na Václavském náměstí demonstrovaly ve středu proti vládě desetitisíce lidí. Jedním z důvodů byla i obava o budoucnost v aktuální energetické krizi. Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala v pořadu 360° v této souvislosti uvedl, že protiruské sankce nám uškodily více než Rusku. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale podotkl, že Putin si s cenami energií hrál již před válkou.

Na hranicích se Slovenskem začaly další kontroly kvůli migrantům. Turisté by měli zpozornět
Migrace

Na hranicích se Slovenskem začaly další kontroly kvůli migrantům. Turisté by měli zpozornět

Česká policie zahájila kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici, kterou nebude možné minimálně deset dnů překračovat. Slovenský premiér ve středu české rozhodnutí kritizoval. Kontroly v reakci na české opatření od čtvrtka zavádí na hranici se Slovenskem i Rakousko.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
05:00

ISW: Ukrajinci již téměř obklíčili město Lyman, okupované ruskými vojáky

04:32

Poslanci se budou dál zabývat novelou rozpočtu, zvyšuje schodek na 330 mld. Kč

00:49

Ukrajinci sestřelili čtyři ruské rakety v Záporožské a Dněpropetrovské oblasti

00:13

Finsko výrazně omezí vstup Rusů na své území

OBRAZEM: Demisi, volaly davy lidí. Hymnu zpíval Ortel, vypustili holubici míru

V Praze se konala druhá protivládní demonstrace uskupení Česká republika na 1. místě. Podle policie na ni dorazily „nižší desítky tisíc“ účastníků. Pořadatelé požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Dění na Václavském náměstí pořadatelé přenášeli živě na obrazovky i v dalších městech po České republice.

Živě
ON-LINE: Další úspěch Ukrajinců na jihu. Zlikvidovali desítky Rusů a sestřelili stíhačku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nečekaně promluvil k Radě bezpečnosti OSN. Ruská referenda na Ukrajině pak označil za frašku. Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska uprchlo již více než 260 tisíc mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. Zabili 58 ruských vojáků, zničili jejich tank, sedm vojenských vozidel a sestřelili ruskou stíhačku.

Rakušan: Organizátoři demonstrací mají nereálná řešení. Protesty jsou bizarní, říká Benda

V Praze na Václavském náměstí a v dalších městech se v sobotu konala protivládní demonstrace. Poslanec Marek Benda (ODS) ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že protestovat proti špatnému zastropování cen energií, které nikdo ještě nepocítil, je absurdní a bizarní. Podle opozičního poslance Radka Vondráčka (ANO) ale vláda špatně komunikuje a nenaslouchá lidem.

Žádný útěk před mobilizací. Rusko bude prchající muže rekrutovat přímo na hranicích

Rusko se snaží, seč může, aby nahnalo co nejvíce mužů do své armády. Ta na Ukrajině podle všeho utrpěla velmi závažné ztráty, a tak Kreml potřebuje doplnit stavy. Mnoho Rusů však prchá do okolních států, přičemž Moskva zatím ponechává hranice otevřené. Kolony se tvoří například u hranic s Gruzií. Rusové, kteří prchají touto cestou, však dostali do cesty novou překážku. Putinův režim totiž na vytíženém hraničním přechodu Verchny Lars zřizuje svůj odvodový úřad.

Domácí zpravodajství

Desetitisíce lidí protestovaly proti vládě. Pořadatelé požádají Zemana o její odvolání

V Praze se na Václavském náměstí konala demonstrace proti vládě. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. Na akci dohlížela policie. Na Twitteru uvedla, že do centra metropole dorazily podle jejího odhadu „nižší desítky tisíc“ účastníků. Prvního shromáždění na začátku září se podle policie účastnilo asi 70 tisíc lidí. Pořadatelé demonstrace chtějí 10. října požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb, další demonstraci pak plánují na 28. října.