Senior se řítil po dálnici na Brněnsku v protisměru. Nezastavily ho ani zátarasy

Velký šok prožili řidiči jedoucí po dálnici z Brna na Mikulov. V protisměru tam totiž uháněl senior v osobním autě, kterého se marně snažily zastavit policejní hlídky se zátarasy. Starší muž několikrát nebezpečně ohrozil nejenom sebe, ale i ostatní šoféry. Po zastavení řidič vysvětlil, že si vůbec neuvědomil, že jede v protisměru.

„Teď jedeme do Brna směrem od Modřic. A někdo jede v protisměru,“ uvedla žena na tísňovou linku. Šílená jízda v protisměru nejspíš začala už na výpadovce z Brna na Vídeň. 89tiletý řidič za volantem osobáku se ve tmě zřejmě špatně zorientoval a malér byl na světě.

„Po 52 ve směru na Mikulov má jet auto v protisměru. Zavřete 52 ve směru na Brno,“ předával informaci o pohybu řidiče policista vysílačkou svým kolegům. Jenže senior si z mávající hlídky hlavu nedělal a prosvištěl kolem ní.

Na to, co viděl, nejspíš do konce života nezapomene ani Robin Komárek, který se zrovna vracel ze služební cesty. Ve správném jízdním směru se snažil u svodidel několikrát varovat zmateného seniora. „Pomyslel jsme si, že je to velký průšvih. Dlouho jsem se nerozmýšlel a vytočil jsem linku 158. Snažil jsem se blikat výstražnými světly, pustit zadní mlhovku, aby na to nějak zareagoval, vůbec to ale nezabíralo,“ popsal situaci Robin Komárek.

Ostatní řidiči měli co dělat, aby se autu jedoucímu v protisměru vyhnuli. Po zhruba dvacetikilometrové jízdě se hlídkám podařilo řidiče zastavit až u Pohořelic na Brněnsku. „On si celou dobu myslel, že jede ve svém jízdním pruhu, že jede souběžně s dálnicí, že vůbec netušil, že je na dálnici,“ řekl vedoucí odboru služby dopravní policie Jindřich Rybka.

Jaký trest seniora čeká, bude jasné až policie vyslechne i další svědky, kteří se s autem v protisměru potkali.

Tagy: