Tereza H. po návratu do Česka: Média ze mne udělala bestii. Poučila jsem se a našla si práci

Tereza H. byla před čtyřmi lety zadržena v Pákistánu kvůli osmi a půl kilogramu heroinu v jejím kufru. Odsedět si měla osm let. Nakonec byla zproštěna viny. V dubnu tohoto roku česká média informovala o tom, že se 26letá dívka vrací zpět do Česka. Nyní už je Tereza zpátky ve své rodné zemi a z nepříjemné zkušenosti se prý poučila. Už si našla také práci a je aktivní i na sociálních sítích. Magazínu Reportér poskytla exkluzivní rozhovor.

„Byla jsem hloupá a naivní. Omlouvám se za to, co jsem udělala a co všechno jsem tím způsobila. Ráda bych také apelovala na všechny ostatní, aby se do podobné situace nikdy nedostali. Aby nikdy neřešili svůj život vidinou krátkozrakého výdělku a aby měli rozum a odmítli zdánlivě lukrativní nabídky na focení v cizině a život modelky – tedy pokud se skutečně nejedná o vážně míněnou práci v prostředí profesionálů, kteří jsou zárukou, že dívka nebude zneužita k pašování drog,“ řekla v rozhovoru pro magazín Reportér Tereza.

„Za svou naivitu jsem si odseděla téměř čtyři roky vězení v Pákistánu. Byla jsem za to dost potrestaná. Ale chci žít dál a mít normální život,“ doplnila.

Terezu H. zadrželi pákistánští celníci 10. ledna 2018 na letišti v Láhauru. V kufru mladé Češky našli osm a půl kilogramu heroinu. Tereza tehdy tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí drogy do kufru podstrčil. „Byla jsem v šoku. A měla jsem strach. Věděla jsem, že to je něco nelegálního, ale opravdu jsem nevěděla, že to jsou drogy. Byla jsem naivní,“ zdůraznila Češka.

Chtěla jsem se zachránit

Ačkoliv měla strach, muže, kteří ji pro zásilku do Pákistánu poslali, nakonec udala. „Samozřejmě jsem se rozhodla, že je udám. Chtěla jsem se zachránit. Řekla jsem pravdu, jak to bylo a jak jsem se k tomu kufru dostala. Policisté mi tvrdili, že když řeknu pravdu, pomohou mi. Ale nepomohli. Šlo jim jen o informace,“ svěřila se.

Nyní už je její trápení u konce a Tereza se teď snaží dát svůj život zas do pořádku. Z blondýny se stala brunetka. V pondělí si navíc založila účet na Instagramu, kde pravidelně informuje o svých pokrocích. Svým sledujícím se například svěřila, že si už našla práci. „Mám ji. Není to společnice ani dealerka, ani nic ilegálního. To je pro rýpaly, nechci si kazit náladu a každému odepisovat zvlášť,“ napsala.

Někteří jí zřejmě navíc zasypali otázkami, jak si mohla devíti kilogramů navíc v kufru nevšimnout. I na to však měla Tereza jednoduchou odpověď: „Já ani nepoznala, že jsem v base přibrala 11 kg na váze. Po roce jsem se podívala do zrcadla a řekla si: ‚Tyjo, to už není jedna Terka, to jsou dvě.‘“

„Udělala jsem v životě hodně chyb. Živila se měsíc jako společnice, létala si do neznáma za vidinou peněz... Nikdy mi nebylo řečeno, co v tom kufru je, kde to je a jaké množství. Bohužel čas vrátit nejde a musíme jít dál,“ napsala dívka.

„Jsem splachovací a zakládám si na své silné povaze, ale netvrdím, že mě nemrzí názory a komentáře lidí, kteří neví ani půlku. No jo, blonďatá mladá bílá holka zadržená v Pákistánu na letišti, to byla opravdu senzace pro některá nejmenovaná média, která ze mě udělala bestii a zlého člověka. Takže se vlastně některým vašim názorům nedivím, TV a internet jsou metla lidstva... Většina lidí dělá chyby, ale musíme se z nich poučit. A žít dál! A o to se teď právě snažím,“ napsala v příspěvku Tereza H.

Tagy: