Brigitte Bardotová nebo první bondgirl. Kdo byly Belmondovy osudové ženy?

Zesnulý francouzský herec Jean-Paul Belmondo se vždycky rád obklopoval nádhernými ženami, a jeho život tak byl plný milostných románků. Naposledy se stal otcem ještě ve svých 70 letech, děti měl dohromady čtyři.

Přestože mu ženy padaly k nohám, tu pravou hledal celý svůj život. Ženatý byl dvakrát, ale obě manželství skončila rozvodem. Poprvé se oženil už ve svých 20 letech, když se jeho vyvolenou stala půvabná tanečnice Elodie Constantinová. Měli spolu tři děti: dcery Patricii, Florence a syna Paula. Po 12 letech se ale rozvedli. Důvodem byl hercův bohémský způsob života.

Jean-Paul ale dlouho sám nezůstal. V té době měl totiž zároveň prožívat milostný románek s francouzskou sexbombou a hereckou kolegyní Brigitte Bardotovou.

Po rozvodu žil dva roky s herečkou a modelkou Ursulou Andressovou, se kterou se seznámil během natáčení filmu Muž z Hongkongu. Ursula se nejvíce proslavila jako první bondgirl ve slavném snímku o agentu 007 Jamesi Bondovi. Scéna, jak se v bílých bikinách vynořuje z mořských vln, obletěla celý svět a udělala z ní hvězdu.

Po jejich rozchodu se dal pro změnu dohromady s italskou herečkou Laurou Antonelliovou, která svým skvostným tělem oslňovala v 60. a 70. letech muže v desítkách filmů. V Česku nejvíce proslula v komedii Bože, jak hluboko jsem klesla!

Poslední dítě měl Belmondo v 70 letech

Další v pořadí byla o 30 let mladší brazilská fotomodelka a herečka Carlos Sotto Mayorová, s níž strávil celkem sedm let. Když ani s touto kráskou láska nevyšla, přestal hledat vážný vztah a užíval si nezávazného flirtování s mnoha ženami.

Znovu se oženil až v roce 2002, tedy rok před svou sedmdesátkou, když si vzal o 30 let mladší tanečnici Natty. Byl to možná tak trochu i sňatek z rozumu, neboť pár měsíců předtím ho postihla mozková mrtvice. Rok nato se jim narodila dcera Stella, která se stala nejmladší z klanu Belmondů.

Ani toto manželství ovšem nemělo dlouhého trvání a skončilo v roce 2008. Jean-Paul se svou dcerou, které by mohl být spíše dědečkem, zůstal nadále v úzkém kontaktu a vzorně se o ni staral. „Můj otec je pro mě víc kamarád než autorita. V hlavě je pořád mladý, neustále připravený udělat ze sebe klauna, aby mě pobavil,“ svěřila se v jednom z rozhovorů Stella, která letos v srpnu oslavila 18. narozeniny.

Kdo si myslel, že v té době šestasedmdesátiletý Belmondo po druhém rozvodu zůstane sám, hluboce se mýlil. Pár dní poté, co podepsal rozvodové papíry, se zamiloval do podnikatelky z belgického Ostende Barbary Gandolfiové, která byla o dvě generace mladší. Jejich láska vydržela čtyři roky.

Jean-Paul Belmondo si v sobě celý život nesl jedno velké trauma. Do smrti se nesmířil se smrtí své nejstarší dcery Patricie. Ta zemřela v roce 1994 při požáru bytu v Paříži, bylo jí pouhých 36 let.

Tagy:

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

21:09

Americký Senát schválil finanční návrh zákona s 12 miliardami dolarů pro Ukrajinu

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.