Za Deppa se postavily známé tváře 90. let. Topmodelka vyvrátila nařčení Heardové

Britská topmodelka Kate Mossová u soudu vyvrátila tvrzení hercovy exmanželky Amber Heardové o tom, že ji měl Johnny Depp před lety shodit ze schodů. „Johnny do mě nikdy nestrčil, nekopal mě ani neshodil ze schodů,“ vypověděla Mossová. Slavného herce se zastala i další známá tvář Hollywoodu, a to 57letá zpěvačka Courtney Love. Depp jí prý dokonce jednou zachránil život.

Soudní spor Johnnyho Deppa a jeho exmanželky Amber Heardové se blíží ke konci. Obhájci vyslýchají poslední svědky. Mezi nimi vystoupila i Deppova bývalá přítelkyně, modelka Kate Mossová. Jako svědek v případu komentovala slova Heardové. Ta totiž u soudu tvrdila, že se bála, že Depp během prudké hádky shodí její sestru ze schodů podobně, jako to udělal před lety Mossové na dovolené na Jamajce. Supermodelka ovšem její tvrzení vyvrátila.

„Johnny do mě nikdy nestrčil, nekopal mě ani mě neshodil ze schodů,“ uvedla Mossová. Se slavným hercem randila v 90. letech. Pár tvořili několik let. „Odcházeli jsme z pokoje a Johnny opustil místnost dříve než já. Byla bouřka a když jsem vycházela, sklouzla jsem ze schodů a zranila si záda. Křičela jsem, protože jsem nevěděla, co se mi stalo a měla silné bolesti,“ vysvětlila u soudu Mossová.

Depp jí prý okamžitě přišel na pomoc. „Přiběhl, odnesl mě do pokoje a zajistil lékařskou péči,“ pokračovala ve své výpovědi Mossová.

S hvězdou Pirátů z Karibiku začala Mossová žít v roce 1994. Oba tehdy byli na vrcholu slávy. Kromě svých talentů se ovšem potýkali také s láskou k alkoholu a drogám. Ne nadarmo se jim podle deníku Daily Mail tehdy říkalo „nejšikovnější a nejzfetovanější pár v LA“. Partneři se rozešli v roce 1998. Mossová se později svěřila, že rozchod s Deppem nesla velmi těžce. Rozchod prý roky oplakávala a navíc se stupňovalo i její užívání drog. Nakonec skončila v léčebně.

Depp mi zachránil život

Podporu legendárnímu herci vyjádřila také zpěvačka a herečka Courtney Love. Ta podle webu Page six o víkendu zveřejnila na sociálních sítích video, ve kterém vzpomíná na to, jak jí Depp před lety zachránil život. „Opravdu nechci veřejně vynášet soudy. Chci vám jen říct, že mi Johnny v roce 1995 poskytl umělé dýchání, když jsem se před klubem The Viper Room předávkovala,“ přiznala 57letá zpěvačka.

V době incidentu se vyrovnávala s tragickou ztrátou manžela Kurta Cobaina, frontmana kapely Nirvana. Cobain v roce 1994 spáchal sebevraždu. Bylo mu teprve 27 let. Manželé spolu měli dceru Frances. Zpěvačka tvrdí, že s ní byl Depp od smrti jejího otce v kontaktu. K jejím třináctým narozeninám jí například napsal dopis. „Johnny mé dceři v době, kdy jsem byla na cracku a Frances kvůli tomu trpěla, napsal čtyřstránkový dopis,“ uvedla Love s tím, že v té době nebyli s Deppem blízcí přátelé.

„Pak jí poslal limuzíny do její školy, aby ona a její přátelé mohli jít do kina na Piráty z Karibiku… Udělal to několikrát a dokonce jí věnoval vlastní sedadlo na premiérách filmů. Nikdy jsem neviděla žádný z těch filmů, ale Frances je milovala. Když bylo Frances třináct let, řekla mi, že jí zachránil život,“ řekla Love a ke konci videa dala jasně najevo, že stojí na Deppově straně.

Pro Heardovou má prý ovšem také pochopení. „Byla jsem nejnenáviděnější ženou v Americe. Mám velké pochopení pro to, jak se Amber musí cítit. Páni, umíte si představit, že byste byli na jejím místě? Ale pokud využíváte hnutí MeToo ve svůj osobní prospěch, pak doufám, že se vám dostane spravedlnosti, ať už to znamená cokoliv,“ uzavřela.

Vykálela se na postel

Soudní spor Johnnyho Deppa a Amber Heardové začal v americkém státě Virginie v polovině března. Depp tvrdí, že Heardová poškodila jeho pověst a kariéru úvodníkem v listu The Washington Post z roku 2018, v němž se označila za oběť domácího násilí, ačkoliv Deppa přímo nejmenovala. Herec tvrdí, že kvůli sloupku přišel o dobře placené role a že na Heardovou nikdy nevztáhl ruku. Jeho exmanželka záhy podala protižalobu s tvrzením, že Depp poškodil její pověst a fyzicky ji napadal.

Během soudních líčení vyšla najevo řada podrobností o zjevně bouřlivém vztahu partnerů. Depp například tvrdí, že se Heardová po jedné z hádek vykálela na jeho stranu manželské postele. Herec zase údajně v opilosti psal žárlivé vzkazy na stěny jejich hotelu v Austrálii směsí vlastní krve a barvy a ve zprávách svým přátelům psal, že si přeje smrt své tehdejší manželky a chce souložit s její mrtvolou, aby se ujistil, že skutečně zemřela.

Depp s Heardovou začali svůj vztah v roce 2011 a v roce 2015 se vzali. Rozvedli se v roce 2017.

Tagy:

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:44

Americký ministr zahraničí: Pseudoreferenda nemohou odrážet vůli Ukrajinců

22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.