reklama

I do české Sněmovny vtrhnul ozbrojený útočník. V prosinci byl obžalován

S ozbrojeným útočníkem mají zkušenosti i ochránci české Sněmovny. 30. ledna 2020 se přes ně mezi zákonodárce pokusil proniknout jednatřicetiletý muž. Podle informací televize CNN Prima NEWS byl před koncem roku obžalován.

reklama

„Protestuji proti tomuhle systému,“ křičel 31letý muž, když jej policie vyváděla z Parlamentu. Nyní čeká na soud. „Mohu potvrdit, že 16. prosince 2020 byla podána obžaloba na jednoho muže pro přečin vyhrožování a zločin násilí proti úřední osobě,“ uvedl obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek.

Kromě toho, že policisty ohrožoval s nožem v ruce, u sebe měl i další nebezpečné předměty, a to druhý nůž a teleskopický obušek. „Osoba, která postupovala bezpečnostní kontrolu, aktivně zaútočila na policistu nožem. Podle mě byl policejní zákrok velice bravurní, rychlý a nedošlo ke zranění osob,“ řekl CNN Prima NEWS první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Podle Leleka pachateli v případě uznání viny hrozí trest šest měsíců až šest let. Hlavní líčení je u soudu naplánováno na začátek února.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama