reklama

I do české Sněmovny vtrhnul ozbrojený útočník. V prosinci byl obžalován

S ozbrojeným útočníkem mají zkušenosti i ochránci české Sněmovny. 30. ledna 2020 se přes ně mezi zákonodárce pokusil proniknout jednatřicetiletý muž. Podle informací televize CNN Prima NEWS byl před koncem roku obžalován.

reklama

„Protestuji proti tomuhle systému,“ křičel 31letý muž, když jej policie vyváděla z Parlamentu. Nyní čeká na soud. „Mohu potvrdit, že 16. prosince 2020 byla podána obžaloba na jednoho muže pro přečin vyhrožování a zločin násilí proti úřední osobě,“ uvedl obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek.

Kromě toho, že policisty ohrožoval s nožem v ruce, u sebe měl i další nebezpečné předměty, a to druhý nůž a teleskopický obušek. „Osoba, která postupovala bezpečnostní kontrolu, aktivně zaútočila na policistu nožem. Podle mě byl policejní zákrok velice bravurní, rychlý a nedošlo ke zranění osob,“ řekl CNN Prima NEWS první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Podle Leleka pachateli v případě uznání viny hrozí trest šest měsíců až šest let. Hlavní líčení je u soudu naplánováno na začátek února.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Vicepremiér a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) si na středu odpoledne předvolal ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského. Chce mu sdělit protest proti postupu Ruska poté, co Česko kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby. Hamáček to řekl v úterý odpoledne na tiskové konferenci po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Domácí

ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

Živě ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

  • Aktualizováno

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu informovali, že za výbuchem dvou skladů ve Vrběticích v roce 2014 nejspíše stojí Rusové. Česko tak vyhostilo 18 ruských diplomatů, na oplátku muselo z české ambasády v Moskvě zpět domů 20 zaměstnanců. Hamáček považuje ruský krok za neočekávaně přísný. Police pátrá po Alexandru Miškinovi a Anatoliji Čepigovi, dvou ruských agentech a členech jednotky GRU, kteří jsou s největší pravděpodobností za výbuchy zodpovědní.

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Gagarin letěl do kosmu bez řidičáku, pak ale jezdil auty, jaká v SSSR nikdo neměl
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Opozice vybírá budoucí ministry. Jakému resortu by mohli šéfovat Pekarová či Rakušan?
Majitel domu promluvil o střelbě na zloděje. Odsouzený vrah před ním stál se sekyrou
Další články
reklama
reklama