Modlím se za chudáky Ukrajince. Občas mě napadá, že je to konec světa, přiznává Anna K.

Zpěvačka Anna K. se netají tím, že je extrémně citlivá a všechno prožívá daleko intenzivněji. Kvůli současné situaci jí do zpěvu zrovna dvakrát není. Když ale kamarád Matouš Rajmont zavolal, jestli zazpívá v Lucerně pro Ukrajinu, neváhala prý ani vteřinu.

Hrozná situace na Ukrajině podle Anny K. zamává s každým člověkem, který je třeba jen průměrně citlivý. „Já jsem extrémně citlivá, se mnou to mává hodně. Každý den ráno vstávám a říkám si, že chci mít lepší den, že si to nechci pustit, aspoň 24 hodin se nebudu dívat na zprávy, ale nedá mi to. Vždycky si něco přečtu a každý den čekám na titulek, že válka skončila. Za tyto chudáky se modlím,“ řekla zpěvačka.

Anna K. v minulosti ukázala, že je velkou bojovnicí. Onemocněla totiž rakovinou. „Válka versus rakovina? Na rakovinu zaplať pánbůh existuje lék už poměrně dlouhou dobu a víceméně, pokud se včas podchytí, je to většinou všechno s dobrým koncem. Nevím, jestli existuje nějaký lék na takové zlo, jakým je ten pán (Vladimir Putin) a celá tato věc, o tom jsem nepřemýšlela,“ pokračovala Anna K.

Hrozně temná doba

V této době je podle ní důležité udržovat si zdravou mysl. „Já jsem se to musela naučit i vzhledem k mému příběhu. Já jsem spíš takový tmář. Jsem spíš pesimista než optimista, fanoušci vždycky píšou: Jak to děláte? Vy jste takové sluníčko, vždycky mě nabijete. To ale nejsem,“ přiznala zpěvačka.

„Snažím se myslet pozitivně, je to strašné klišé. Jak může člověk myslet pozitivně, když nějaký kretén bombarduje rodiny, malé děti, živé tvory? Jak chceš myslet pozitivně? Nejde mi to. Je to hrozně temná doba. Teď byl covid a člověk se upínal na to, že bude líp. Občas mě napadá: Je to konec světa? Fakt mě to napadá, omlouvám se za to. Vím, že se to nehodí. Já se prostě jenom modlím a věřím, snažím se věřit, že to skončí. Doufám, že to nebude pro toho pána bez následků. Nejsem mstivý člověk, ale tohle by si zasloužilo, aby mu to už konečně neprošlo,“ dodala Anna K.

Tagy: