reklama

Mladík s berlí se v metru pokusil okrást cestujícího. Našli ho podle zakrvácených rukou

Brutální napadení na eskalátorech v pražském metru zažil jeden z cestujících. K zemi ho tam srazil třiadvacetiletý mladík a pokusil se ho okrást. Napadený se ale bránil a útočník utekl s prázdnou. Policie ho zanedlouho zadržela.

reklama

Celou událost zachytily kamery. Jeden z mužů oslovil jiného cestujícího, když vystupoval z metra. Na eskalátorech pak mladík, který se opíral o berli, srazil staršího muže k zemi a snažil se ho připravit o osobní věci. Napadený své cennosti ubránil a agresor se dal na útěk. „Před příjezdem strážníků se poškozeného muže ujala dozorčí metra, která muži poskytla prvotní zdravotní ošetření a také zázemí,“ řekla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Útočník vyběhl z metra a ztratil se v přilehlých ulicích. Pro strážníky bylo celkem jednoduché ho dopadnout. Projížděli v okolí autem a ptali se lidí na ulici. Věděli, že muž, kterého hledají, má na sobě výrazné oblečení. Navíc kulhal. „Lidé byli v oblecích a mezi nimi stál kluk, který měl tepláky, bíle lampasy a červené boty. Zastavili jsme, přišli k němu a viděli, že měl zakrvácené ruce,“ uvedl strážník Tomáš Čevora.

Hlídce se útočník nijak nebránil. V podstatě se přiznal k tomu, co udělal. Skončil na policejní služebně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Mezi Českou Třebovou a Pardubicemi v pondělí nejezdily vlaky. Kvůli stavbě mostu

Na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou u Uherska na Pardubicku byl asi na 2,5 hodiny preventivně zastaven provoz vlaků kvůli komplikacím při stavbě tamního silničního mostu. Jeho konstrukce při betonáži poklesla. O dočasné zastavení provozu proto Správu železnic požádalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na Twitteru to uvedl jeho mluvčí Jan Rýdl.

reklama