Na prodej je originální monopost formule 1. Nemá ale motor, poslouží jako dekorace

Britský tým McLaren se zbavuje výstavního monopostu formule 1, který posloužil jako lákadlo na sezonu v roce 2011. Vůz nemá motor, jinak je ale vše na svém místě. Už teď za něj lidé nabízejí milion korun.

Ojetá auta bez motoru se obvykle prodávají za cenu šrotu. To ale není případ formule 1. Výstavní vůz McLaren MP4-26, jejž britský tým předvedl před sezonou roku 2011, je věrnou předlohou monopostu, který se pak opravdu účastnil závodů.

Vozu chybí motor, jinak je ale vše na svém místě. Má originální lakování, polepy, karbonové díly, volant je replika. Nechybí ani extra nepohodlné sedadlo vybavené originálními závodními pásy značky Schroth. Auto sedí na opravdových závodních pneumatikách Pirelli P Zero Compound 3, které McLaren používal v sezoně 2011.

McLaren byl před deseti lety s touto formulí velmi úspěšný. Za její volant usedli závodníci Lewis Hamilton a Jenson Button. Dostali se s ní šestkrát k vítězství, 18krát na pódium, i když si zajistili za celou sezonu jen jednu „pole position“. McLaren ale tehdy nevyhrál pohár konstruktérů.

K monopostu se dodává certifikát pravosti, který podepsal ředitel McLarenu Zak Brown. Sám tým navrhuje, že by si budoucí majitel mohl stroj vystavit třeba v obývacím pokoji. Vzhledem k nízké hmotnosti prázdného modelu jej lze také zavěsit na zeď. Aukce probíhá zde. Aktuálně vítězí nabídka za 33 tisíc liber, tedy téměř milion korun.

Tagy: