reklama

Opilá si přišla pro syna do školy, nemohla ani stát. Ženě naměřili přes dvě promile

Skoro neuvěřitelný případ se stal v pondělí v Moravské Třebové na Svitavsku. Silně opilá žena si šla vyzvednout svého desetiletého syna ze školy. Nadýchala 2,3 promile a nebyla schopná mluvit ani stát. Ve škole ženě chlapce odmítli vydat. Celý incident se podařilo natočit náhodné svědkyni. Věc nyní řeší úřady a možná se dostane až k soudu.

reklama

Na záběrech je vidět, jak žena klečí na všech čtyřech na asfaltu a jen těžko se zvedá na nohy. „Ležela u zábradlí na silnici, trvalo jí tak dvě tři minuty, než se vůbec zvedla,” popsala svědkyně, která záběry pořídila.

I když se ženě nakonec podařilo zvednout, silně vrávorala a nedokázala ujít rovně ani pár kroků. „Na první pohled nebyla schopná s nikým komunikovat, špatně ovládala své pohyby,“ doplnil velitel moravskotřebovské městské policie Radovan Zobač.

K tématu

Nestabilní chůzí došla až k nedaleké škole, kde se dožadovala vydání svého desetiletého syna. Dítě, které je navíc mentálně postižené, ale škola matce odmítla předat. Místo toho přivolala příbuzné a také policisty, kteří dali ženě dýchnout. Přístroj na displeji ukázal hodnotu 2,3 promile.

„Jednání ženy je neomluvitelné, a proto bude celý incident následně řešit orgán sociálně právní ochrany dětí (OSPOD),“ uvedl k případu mluvčí moravskotřebovské radnice Václav Dokoupil. Chlapce si převzal jeho dědeček, OSPOD teď bude prověřovat, zda se matka o své dvě děti řádně stará. Pokud zjistí, že ne, může celá věc v krajním případě skončit až u soudu.

Podle informací CNN Prima NEWS to není zdaleka poprvé, co se žena opila za bílého dne. Svědkyně podotkla, že ženu už v minulosti zažila silně podroušenou v prodejně potravin, a dokonce v doprovodu svých dvou dětí. „Ano, pije. A dost,“ dodala svědkyně. Sama provinilá žena nechtěla své jednání komentovat, v úterý si pro syna do školy přišla v doprovodu svého otce.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Jan Hamáček

Blíží se tvrdý lockdown? Vláda chce nouzový stav až do konce března, uvedl Hamáček

Blíží se tvrdý lockdown? Vláda chce nouzový stav až do konce března, uvedl Hamáček

  • Aktualizováno

Vláda požádá Sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav v Česku skončit spolu s účinností tzv. pandemického zákona a nejpozději v sobotu 27. února, sdělil ve středu večer vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platil do konce března. Části opozice ale záměr požádat o prodloužení nyní platného nouzového stavu nelíbí. Dala by přednost tomu, aby vláda vyhlásila nouzový stav nový.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Česko si chce rychle „půjčit“ vakcínu proti covidu od ostatních států Evropské unie
Senát chce svázat restrikce s pandemickou pohotovostí, jinak by byly bez kontroly
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama