Opilý senior se v Brně za bílého dne zamotal do ostnatého drátu, vyprostili ho až policisté

O tom, že vás alkohol může dostat minimálně do hodně nezáviděníhodné situace, se na vlastní kůži přesvědčil starší muž v brněnských Židenicích. Ten se totiž už dopoledne tak opil, že při cestě domů nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu. Při pádu se navíc zamotal do ostnatého drátu.

Na nesnáze čtyřiasedmdesátiletého muže upozornil na lince 156 náhodný kolemjdoucí, který ho našel ležet na zemi. „Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku, která se snažila seniora ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat,“ uvedla Markéta Skřivanová, mluvčí Městské policie Brno.

Muž se strážníky komunikoval. Bylo však zjevné, že je opilý. Po vysvobození z ostnatého drátu strážníkům přiznal, že „má dost popito,“ doplnila Skřivanová. Poté, co senior nezvládl dechovou zkoušku, byl policií ošetřen a přivezen na záchytnou stanici.

Pomoc policie potřeboval i rybář

Tento týden se v Brně nejednalo o jediný incident tohoto typu. V pondělí večer se do podobné situace dostal rybář, který podklouzl na srázu u Brněnské přehrady. Osmasedmdesátiletý muž po cestě z rybaření spadl do šípkového houští.

Rybář měl naštěstí u sebe mobilní telefon, a mohl si tak přivolat pomoc. Vzhledem k charakteru terénu musel jeden ze strážníků slézt k seniorovi a uvázat mu okolo pasu lano. S pomocí kolegy pak muže vytáhli.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ukrajina reaguje na anexi. Žádáme urychlené přijetí do NATO, prohlásil Zelenskyj
Ukrajina

Ukrajina reaguje na anexi. Žádáme urychlené přijetí do NATO, prohlásil Zelenskyj

Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance. V pátek to uvedl prezident země Volodymyr Zelenskyj. Hlava napadaného státu se tak vyjádřila krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil anexi čtyř Moskvou okupovaných ukrajinských regionů a následně s jejich proruskými vůdci v Kremlu podepsal příslušné smlouvy. Západ však takovou anexi odmítá. Ukrajinský prezident rovněž prohlásil, že Kyjev nebude jednat s Ruskem, dokud bude jeho prezidentem Putin. „Budeme jednat s novou hlavou státu,“ řekl Zelenskyj.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
20:05

MMF varuje před rozsáhlou potravinovou krizí v důsledku války na Ukrajině

19:35

Ruský prezident Putin podepsal dekret o podzimním odvodu do armády

19:04

Po poničení plynovodů Nord Stream pomohou spojenci posílit bezpečnost Norska

18:58

Šéf NATO odsoudil vyhlášení anexe části Ukrajiny Ruskem

Živě
ON-LINE: Putinovy hrozby dokazují slabost Moskvy, prohlásil Stoltenberg. Anexi odsoudil

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Nejméně 23 lidí v pátek zahynulo a dalších 28 bylo zraněno při ruském raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekrety o uznání nezávislosti ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti. V pátek pak promluví před oběma komorami ruského parlamentu při ceremonii, která má znamenat anexi okupovaných ukrajinských území. Kreml ale už uvedl, že Moskva bude považovat útok na anektovaná území za agresi vůči Rusku.

Kateřina Marie Fialová přišla o oba rodiče: Byla jsem strašně nas*aná. Utekla jsem

Herečka Kateřina Marie Fialová má za sebou velmi bolestivou zkušenost. V 16 letech osiřela. Její tatínek prohrál několikaletý boj s rakovinou, maminka to neunesla a oběsila se. Fialová se s tímto zážitkem vyrovnává dodnes. „Utekla jsem od toho a zabetonovala si to ve své hlavě. Hrozný je, že tenhle beton občas povoluje,“ přiznala 25letá umělkyně v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Účast v senátních volbách je zatím bídná. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil–Nagyová

Aktualizováno

Druhé kolo senátních voleb provází velmi slabá účast, podobně jako tomu bylo v minulosti. O něco více lidí přichází do volebních místností na Jihlavsku, kde se vede ostře sledovaný souboj mezi šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a kandidátkou ANO Janou Nagyovou. Celkem voliči rozhodují o 24 z 27 nových senátorů, tři byli zvoleni už minulý týden v prvním kole.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Další nepříjemnosti pro Meghan. Vévodkyni vyfotili s mužem, který téměř uškrtil manželku

Minulost svého bodyguarda si Meghan za rámeček nedá. Vévodkyni ze Sussexu, která je silnou aktivistkou za práva žen a bojuje proti domácímu násilí, při návštěvě Británie chránil expolicista, který téměř uškrtil vlastní manželku. Zda o prohřešku strážce věděla, není jasné. Veřejnost však tento přešlap manželce prince Harryho jen tak nezapomene.

Domácí zpravodajství