Mýval se marně vzpíral „evakuaci“ Chersonu. Nejcennější kořist Rusů, komentují Ukrajinci

Ruští okupanti v Chersonu kradli i zvířata z místní zoo. Dokládá to video, které zachycuje, jak majitel krymského safari parku Oleg Zubkov loví z klece mývala a nakládá ho do přepravky. Následně zvířata podle webu Euromaidan Press odvezl na Krym.

Záznam z krádeže zvířat zveřejnil nejprve sám Zubkov na videoplatformě YouTube. Pojmenoval ho „Oleg Zubkov chytá mývaly holýma rukama“. Po několika hodinách video smazal, o čemž informoval web Euromaidan Press.

Rozšíření záběrů ale nezabránil, jejich část se již nachází na nejrůznějších profilech na Twitteru. Na nich je vidět, jak mýval nechce opustit svou klec a Zubkovovi se do posledních sil vzpírá. Okupant poté zvíře chytí za ocas a vhodí ho do přepravky.

Krádež podle vůdce ukrajinského hnutí za práva zvířat Oleksandra Todorčuka pravděpodobně schválilo ruské velení. „Většinu sbírky zoo odvezli na Krym: od lam a vlků po osly a veverky,“ pravil na Twitteru Todorčuk.

„5. listopadu, ještě před osvobozením Chersonu, Zubkov prohlásil, že bylo přijato rozhodnutí o evakuaci zvířat z Chersonu na Krym,“ napsal web Insider. Údajně šlo o příkaz Vladimira Salda, šéfa okupační správy Chersonské oblasti.

O čtyři dny později pak Zubkov oznámil, že do jeho parku zamířili dva vlci, lama, osel, sedm mývalů, pávi, perličky a bažanti.

„Okupanti v Chersonu ukradli úplně všechno: obrazy z galerií, starožitnosti z muzeí, historické rukopisy z knihoven. Jejich nejcennější kořistí je ale mýval ze zoo,“ okomentovalo na Twitteru záběry ukrajinské ministerstvo obrany.

Tagy: