reklama

Sledujte ZÁZNAM: Vláda představí strategii v boji s omikronem. Jaké změny opatření nás čekají?

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) jedná kvůli variantě omikron o změnách protiepidemických opatření. Definitivně chce také určit profesní skupiny, kterých se bude týkat takzvaná pracovní karanténa. Členové vlády budou o výsledcích jednání informovat veřejnost na tiskové konferenci. Ta by měla začít v 16 hodin, sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Pracovní karanténa by vybraným profesím umožňovala chodit do práce, i když budou mít pozitivní antigenní test. Vláda tak chce udržet fungování státu v chodu i v případě, že by varianta omikron naplno udeřila v Česku.

Podle lidoveckého poslance a lékaře Toma Philippa stojí před Fialovým kabinetem velmi složitý úkol. „Měli bychom se inspirovat v zahraničí, ale vymyslet funkční systém bude složité. Omikron někde nemocnice plní a jinde ne. Je těžké se v tom orientovat,“ zmínil ve vysílání CNN Prima NEWS.

S tím, že je varianta omikron velmi nevyzpytatelná, souhlasí i opoziční poslanec a rovněž lékař Julius Špičák (ANO). „Když se kouknete do okolních zemí, tak se omikron chová různě. Někde je prudký nárůst počtu hospitalizovaných, zatímco v některých zemích přes nárůst množství nakažených počet hospitalizovaných klesá. Stanovit normy pracovní karantény bude složité,“ řekl.

Jaké změny v opatřeních nakonec vláda provede, objasní na tiskové konferenci, která by měla začít v 16 hodin. Sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama