Sparta má jistou účast ve skupině Evropské ligy. Doma porazila Rapid Vídeň 2:0

Fotbalisté Sparty zvítězili v domácí odvetě druhého předkola Ligy mistrů nad Rapidem Vídeň 2:0 a navzdory porážce 1:2 z úvodního utkání postoupili do třetího předkola milionářské soutěže, v němž se utkají s Monakem. Pražané si vyřazením rakouského vicemistra zajistili minimálně účast v základní skupině Evropské ligy.

Domácí poslal do vedení v 16. minutě z penalty David Moberg Karlsson. V 81. minutě přidal potřebný druhý gól Jakub Pešek.

Letenští, kteří se naposledy představili v hlavní fázi Ligy mistrů v sezoně 2005/06, rozehrají souboj s Monakem venku, a to v úterý 3. srpna. Odveta na Letné je na programu o týden později. Rapid, ve kterém pět sezón působil legendární český fotbalista Antonín Panenka, ve třetím předkole Evropské ligy vyzve kyperskou Famagustu.

Také Jablonec zná svého soupeře v další fázi evropských pohárů. Ve třetím předkole Evropské ligy změří své síly se Celticem Glasgow. Rozhodla o tom středeční porážka skotského celku ve druhém předkole Ligy mistrů na hřišti Midtjyllandu 1:2 po prodloužení. První vzájemný zápas skončil před týdnem 1:1.

AC Sparta Praha Liga mistrů fotbal předkolo sport Evropská liga Monako Antonín Panenka Rapid Vídeň FK Baumit Jablonec Rangers FC Jakub Pešek Liga mistrů UEFA SK Rapid Wien Evropská liga UEFA David Moberg Karlsson