Srážka tramvaje a autobusu v Praze. Zasahovali záchranáři, osm lidí skončilo v nemocnici

Při srážce tramvaje s autobusem MHD v Průběžné ulici v Praze 10 se ve čtvrtek dopoledne zranilo osm lidí, kteří byli s lehkými zraněními převezeni do nemocnice. Nehoda se stala na tramvajovém pásu, nebylo proto nutné kvůli ní zastavit silniční dopravu. Vyplývá to z informací mluvčích pražské záchranné služby a policie. V úseku Staré Strašnice – Nádraží Hostivař, kde jezdí linky 22 a 26, je obousměrně zavedena náhradní autobusová doprava X22, uvádí dopravní podnik.

Nehoda se stala v podjezdu pod železniční tratí kolem 09:45 hodin. „Na zastávce Nádraží Zahradní Město zastavil autobus a z nezjištěných příčin do něj zezadu narazila tramvaj,“ popsal událost policejní mluvčí Jan Rybanský. Okolnosti incidentu nyní vyšetřují policisté z oddělení dopravních nehod. „Provoz nebyl omezen, protože se to stalo na tramvajovém tělese,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ: Beáta neměla šanci. Svědci popsali děsivou srážku matky tří dětí s popelářským vozem

V akci byli také hasiči. „Není nutné vyproštění osob, zajišťujeme únik provozních kapalin,“ uvedli na Twitteru.

Záchranáři po nehodě odvezli do pražských nemocnic osm zraněných lidí. Všichni byli při vědomí a mimo ohrožení života. „Nejčastěji utrpěli úrazy hlavy a rukou,“ informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová na Twitteru. Záchranáři nakonec odvolali původně vyhlášený traumaplán, který bývá vyhlašován při událostech, kdy je na místě větší počet zraněných.

Tagy: