reklama

Žena v 92 letech denně běžkuje. Když spadnu, nic se neděje, udělám kotoul, říká

Lidé jí přezdívají Anička Pádivá. Anna Ducháčová i ve svých 92 letech vyráží denně běžkovat. Sportovkyni ze Zlína od jejího koníčku neodradí zima, ani koronavirová krize.

reklama

„Jakmile napadne sníh, už jsem na běžkách. Když spadnu, nic se neděje. Umím udělat kotoul,“ říká Ducháčová. S nejrychlejšími běžkaři už se poměřovat nemůže, ale přesto je její nasazení obdivuhodné.

Pokud není sníh, 92letá seniorka se otužuje plaváním ve vodní nádrži nebo vyráží s přáteli na horské túry. Odpočívat doma v křesle ji prý nebaví.

„Udržuje se takhle celý život, vždycky byla akční. Říkali jsme jí proto Anička Pádivá, všichni turisti ve Zlíně ji znají,“ popisuje její kamarádka.

Ducháčová s nadsázkou říká, že její jediná nemoc v životě byly porody dvou dětí. Koronaviru se nebojí. „Vůbec to nevnímám. Můj život běží, jako by tady covid nebyl. Já jsem otužilá a ledacos nechytnu,“ uvádí sportovkyně. Nezbývá tedy než přát „Aničce Pádivé“, aby jí to běhalo ještě hodně dlouho.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama