reklama

Žena v 92 letech denně běžkuje. Když spadnu, nic se neděje, udělám kotoul, říká

Lidé jí přezdívají Anička Pádivá. Anna Ducháčová i ve svých 92 letech vyráží denně běžkovat. Sportovkyni ze Zlína od jejího koníčku neodradí zima, ani koronavirová krize.

reklama

„Jakmile napadne sníh, už jsem na běžkách. Když spadnu, nic se neděje. Umím udělat kotoul,“ říká Ducháčová. S nejrychlejšími běžkaři už se poměřovat nemůže, ale přesto je její nasazení obdivuhodné.

Pokud není sníh, 92letá seniorka se otužuje plaváním ve vodní nádrži nebo vyráží s přáteli na horské túry. Odpočívat doma v křesle ji prý nebaví.

„Udržuje se takhle celý život, vždycky byla akční. Říkali jsme jí proto Anička Pádivá, všichni turisti ve Zlíně ji znají,“ popisuje její kamarádka.

Ducháčová s nadsázkou říká, že její jediná nemoc v životě byly porody dvou dětí. Koronaviru se nebojí. „Vůbec to nevnímám. Můj život běží, jako by tady covid nebyl. Já jsem otužilá a ledacos nechytnu,“ uvádí sportovkyně. Nezbývá tedy než přát „Aničce Pádivé“, aby jí to běhalo ještě hodně dlouho.

K tématu

Tagy: důchodci počasí zima sníh Zlín Zlínský kraj důchodce sport běžky Anna Ducháčová paní

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama