reklama

Přibylo téměř 15 tisíc případů. S covidem bojuje dosud nejvyšší počet lidí v Česku

V Česku ve čtvrtek přibylo 14 780 případů covidu, asi o 2 900 méně než v rekordní středu. Celkový počet potvrzených nákaz překročil 800 tisíc. Aktuálně se s nákazou potýká téměř 145 tisíc lidí, dosud nejvíce. Přes 7 300 nemocných bylo ve čtvrtek hospitalizováno v nemocnicích, téměř 1 100 jich je ve vážném stavu. Celkem již zemřelo 12 800 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Do statistiky přibylo také 179 zemřelých s potvrzeným onemocněním COVID-19, na čtvrtek připadá zatím necelá stovka úmrtí, v předchozí dny to bylo kolem 150 zemřelých s covidem.

Laboratoře v Česku od listopadu provedly přes 981 500 antigenních testů, počet PCR testů od březnového začátku epidemie přesáhl hranici čtyř milionů. Ve čtvrtek se vyhodnotilo 36 115 PCR testů, pozitivních bylo téměř 41 procent z nich.

V Praze je nyní 16 471 nakažených, dosud nejvíc od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V Praze ve čtvrtek přibylo 1 390 potvrzených případů koronaviru, méně než předchozí dva dny. Proti úterý, kdy byl počet nových případů za jeden den rekordní, odhalily laboratoře o 670 nakažených méně. Proti středě je to pokles o zhruba čtyři stovky.

Index je třetí den na 86 bodech

Epidemický index PES podle revidovaných údajů v pátek třetí den setrvává na 86 bodech. Dvě ze čtyř sledovaných kritérií se ve čtvrtek proti středě mírně zlepšily, dvě se naopak zhoršily. V pátém, tedy nejvyšším stupni epidemické pohotovosti je Česko od 30. prosince. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Ve čtvrtek mírně kleslo ve srovnání se středou zjednodušené reprodukční číslo, a to z přibližně 1,12 na 1,11. Nižší byl i podíl hospitalizovaných s covidem, u nichž se nákaza prokázala až v nemocnici. Ve středu jich bylo 54,4 procenta, o den později 53,7 procenta. Vzrostl ale průměr nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední dva týdny a čtrnáctidenní průměr nakažených mezi seniory.

Podle původních údajů klesl index PES ve čtvrtek z 86 na 84 bodů, a to kvůli odebrání dvou bodů za mezitýdenní pokles podílu hospitalizovaných nezachycených v komunitě. V pátek statistici ale údaj revidovali, takže i čtvrteční index měl hodnotu 86.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama