CNN Prima News pedagogové

pedagogové

Výpis příspěvků ke štítku „pedagogové“

Obnovte výuku alespoň pro studenty posledních ročníků vysokých škol, žádají rektoři

15. dubna 2021 16:55

Rektoři vysokých škol požadují aspoň částečné obnovení praktické a kontaktní výuky, aby zejména studenti posledních ročníků vysokých škol mohli dokončit studium ve standardní době a kvalitě. Chtějí, aby výuka začala nejpozději od 26. dubna. Novinářům to ve čtvrtek po zasedání v Pardubicích řekl předseda konference rektorů Petr Sklenička.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

17. března 2021 05:11

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Nečekané komplikace po očkování učitelů. Některé školy na Slovensku neotevřely

16. února 2021 15:45

Slovensko začalo o víkendu očkovat učitele proti onemocnění COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. U několika pedagogů se však po podání první dávky projevily vedlejší účinky – měli horečku, bolelo je celé tělo a trpěli silnou únavou. Učitelé proto museli zůstat doma a některé školy se v pondělí neotevřely. Informoval o tom slovenský deník Nový čas.

Kdo je připraven, není překvapen. Vysoké školy „zbrojí“ proti koronavirové ofenzívě

20. září 2020 18:35

Do nového akademického roku vstoupí bezkontaktně zatím jen vysoké školy a univerzity v Praze. A to na základě pátečního rozhodnutí pražské hygienické stanice. Souvisí to s tím, že metropole se na epidemickém semaforu zbarvila do červené, což představuje narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos koronaviru. Vysoké školy a univerzity v ostatních krajích zatím počítají s prezenční nebo hybridní výukou, připravují se ale na to, že by přešly do on-line režimu.