CNN Prima News pedagogové

pedagogové

Výpis příspěvků ke štítku „pedagogové“

Studenti i učitelé v Liberci se bouří. Do varu je přivedl nápad zrušit tamní textilní školu

Samostatná historie jediné textilní školy svého druhu v Česku končí. Libereckou textilku spolkne konkurenční průmyslovka. Krajští radní v úterý museli své rozhodnutí vysvětlovat na schodech budovy úřadu před rozhořčeným davem více než stovky pedagogů, studentů i jejich rodičů. Ti přišli protestovat ve smutečním, podle nich končí tradice dlouhá 170 let.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Kdo je připraven, není překvapen. Vysoké školy „zbrojí“ proti koronavirové ofenzívě

Do nového akademického roku vstoupí bezkontaktně zatím jen vysoké školy a univerzity v Praze. A to na základě pátečního rozhodnutí pražské hygienické stanice. Souvisí to s tím, že metropole se na epidemickém semaforu zbarvila do červené, což představuje narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos koronaviru. Vysoké školy a univerzity v ostatních krajích zatím počítají s prezenční nebo hybridní výukou, připravují se ale na to, že by přešly do on-line režimu.