reklama

Tragédie na Znojemsku: Řidička na ledovce narazila do stromu, zemřela ona i spolujezdkyně

Dvě ženy zemřely při ranní dopravní nehodě mezi Lechovicemi a Boroticemi na Znojemsku. Osobní auto na kluzkém povrchu narazilo bokem do stromu. V noci na pátek záchranáři vyjížděli k dalším nehodám, které byly způsobeny zejména namrzlou vozovkou.

reklama

Dva mrtvé si vyžádala ranní havárie u obce Borotice na Znojemsku. Kolem půl sedmé vyjel osobní automobil značky Renault ze silnice a narazil bokem do stromu. Řidička podle policejního mluvčího Davida Chaloupka zřejmě podcenila namrzlou vozovku a na kluzkém povrchu dostala smyk. Neovládla vozidlo a bokem narazila do stromu.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že v autě zůstaly zaklíněné dvě ženy. „Řidičku hasiči z vozidla vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ji do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Spolujezdkyně na místě svým zraněním podlehla,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

„Vážně zraněnou řidičku převáželi záchranáři do nemocnice, při transportu však i ona zraněním podlehla. Provoz na komunikaci mohl být obnoven krátce před polednem,“ dodal Chaloupka.

K další nehodě došlo nedaleko Všehrd na Chomutovsku. Ve čtvrtek v podvečer sjel řidič z asi třímetrového srázu, načež se s autem otočil na střechu. Hasiči se museli k vozidlu prořezávat motorovou pilou.

Autonehodu způsobenou namrzlou vozovkou řešili záchranáři také u obce Paseka na Olomoucku. V noci zde osobní auto bočně narazilo do stromu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama