Mladá dealerka v Brně ukrývala heroin v podprsence. Policisté natočili, jak obchod funguje

Více než šedesát psaníček s heroinem ukrytých ve spodním prádle. Takovou zásobu u sebe měla teprve osmnáctiletá dívka, kterou zadrželi brněnští kriminalisté. Mladá žena přímo na ulici podle policistů prodávala drogy svým zákazníkům. Teď jí hrozí několik let za mřížemi.

Měla už stálou zákaznickou klientelu. A to jí bylo osmnáct let teprve nedávno. Mladá dealerka z Brna prodávala heroin převážně v takzvaném brněnském Bronxu. Některé její zákaznice přitom braly drogy už od čtrnácti. Kriminalisté z brněnského Toxi týmu si tak před několika dny na ženu počíhali a během chvíle viděli na vlastní oči, jak drogy prodává dalším zákazníkům.

„Kriminalisté tak měli dost důkazů, aby mohli ženu rovnou na ulici zadržet. Při prohlídce u ní našli dalších 64 psaníček s heroinem. Ty měla ukryté ve spodním prádle,“ prozradil detaily David Chaloupka, mluvčí policie Jihomoravského kraje.

Muži zákona zadrželi ženu na ulici Cejl. Ta byla z jejich rychlé akce tak překvapená, že se nezmohla na žádný odpor.

Osmnáctileté dealerce hrozí za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami několikaleté vězení. Právě drogy, převážně pervitin a heroin jsou podle odborníků v lokalitě brněnského Cejlu a okolí velkým problémem. Sehnat dávku není pro závislé v podstatě žádný problém.

Podle Patrika Newirtha, ředitele nadačního fondu Abbigail Williams, se v této lokalitě jedná o standartní záležitost. „Bohužel se s tím nic moc nedělá, i když většina lidí ví, kdo za tím stojí, odkud ty drogy přichází i kdo je distribuuje,“ říká.

Policie dealery už několikrát natočila

Na zveřejněných záběrech, které pořídili kriminalisté v civilu je jasně vidět, jak prodej drog funguje. Zákazník nejprve zaklepe na okno, z něj vykoukne mladá, teprve patnáctiletá dívka, rozhlédne se, jestli je čistý vzduch, následně od zákazníka bere peníze a předává mu psaníčko s drogou. I v tomto případě tak měli policisté dostatek důkazů pro to, aby do bytu mohli vtrhnout.

I když se kriminalisté z Toxi týmu na problémovou lokalitu takzvaného brněnského Bronxu zaměřují, sami přiznávají, že je v podstatě nemožné všechny dealery chytit. Každý zadržený výrobce nebo distributor pervitinu a heroinu ale drogovou scénu alespoň na nějakou dobu částečně ochromí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

08:45

Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

08:22

Analytici ISW předpovídají pád Lymanu během 72 hodin

07:57

Ukrajinská vojska nejspíše osvobodí Lyman během 72 hodin, předpověděl ISW. Ukrajina podle Zelenského převzala iniciativu ve válce proti Rusku.

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.