reklama

Zdrogovaný mladík na Ústecku bodl nožem do krku svého otce. Ten přežil a syna hájí

Krajský soud v Ústí nad Labem se ve středu začal zabývat případem šestadvacetiletého mladíka, který vloni v panelovém bytě na Děčínsku bodl během hádky svého otce. Roli v útoku údajně hrály drogy a mladíkův psychický stav. Trestní stíhání tak státní zástupce nakonec zastavil. Podrobnosti zjišťoval štáb Krimi zpráv.

reklama

Mladík napadl nožem svého otce v bytě v Jiříkově na Děčínsku, kde s nimi společně bydlí také babička. Během hádky mu bodl nůž do krku. Záchranářský vrtulník muže s vážným zraněním převezl do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Najedou přilítli policisté a brali toho kluka. Jeho otec byl pořezaný,“ uvedla dříve k případu svědkyně napadení.

Za pokus o vraždu původně hrozilo synovi až 18 let za mřížemi. Státní zástupce ale trestní stíhání nakonec zastavil. „Podle znalců nebyl muž v době spáchání činu příčetný. Vyjádřili se ale k jeho potenciální nebezpečnosti pro společnosti, a proto navrhli uložení ústavní psychiatrické ochranné léčby,“ řekl státní zástupce Vladimír Jan.

K soudu ve středu mladík dorazil v doprovodu otce, kterému se přítomnost novinářů očividně nelíbila, a proto na ně vulgárně pokřikoval. Jeho nevhodné chování musela krotit justiční stráž. V soudní síni pak popsal i údajné okolnosti, za kterých ho syn bodl. „To, co se stalo, bylo zkratové jednání v důsledku používání drog,“ hájil svého syna.

Otec: Můj syn se chová normálně

V současnosti podle něj syn bere léky, dostává injekce a pravidelně chodí na kontroly k lékařům. „Můj syn se chová normálně. Bydlíme spolu a dávám na něj pozor, což se týká jak chování, tak dodržování medikace. Osobně ho vozím k psychiatrům. Nesouhlasíme s ústavní léčbou,“ doplnil napadený otec.

To, že drogy už nadále neužívá, potvrzuje i šestadvacetiletý útočník. „Abstinuji od drog. Dříve jsem kouřil marihuanu, alkohol neužívám. Jsem v pořádku. Nemám žádný problém, všechno dodržuji,“ řekl muž.

Soudní zasedání bude pokračovat v říjnu výslechem soudních znalců. Právě oni budou rozhodující v tom, jestli soud nakonec pošle mladíka do ústavní psychiatrické léčebny, nebo ho nechá na svobodě v péči otce a babičky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče
Koronavirus

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama