reklama

Nevídaná honička cyklisty s policií. Muž v Praze ukradl kolo za 70 tisíc korun

O zběsilých honičkách s řidiči kradených aut informujeme v Krimi zprávách snad každý týden. Tentokrát jde ale o pronásledování cyklisty. Důvodů, proč policistům v Praze ujížděl, měl více.

reklama

Záběry, na kterých policejní auto pronásleduje cyklistu přes park, se nevidí každý den. V terénu má cyklista ještě celkem výhodu, jenomže pak udělá chybu, vjede na silnici a málem ho to stojí zranění. Stačila chvíle zaváhání a policisté s namířenou zbraní cyklistu zastavují a ten končí břichem na zemi a s pouty na rukou.

Kdyby cyklistovi na kole chyběl světlomet nebo jiná část povinné výbavy, zřejmě by policisté nebyli tak důslední. Důvod této honičky byl ale jiný. Kolo za 66 000 korun totiž bylo kradené. Na stopu cyklisty přivedl policisty sám majitel kola, který měl na kole připevněný GPS lokátor a ten mu ukázal, že je kolo v pohybu, ačkoliv mělo být zaparkováno v kočárkárně.

Páčidlo v batohu

Zatímco parkem policisté naháněli cyklistu, majitel mohl sledovat z práce polohu prchajícího zloděje. Toho nakonec usvědčil i obsah jeho batohu. Policisté v něm krom jiného našli také páčidlo a další věci, které jsou zapotřebí k vloupání.

Zloděj je teď podezřelý ze dvou trestných činů, kromě krádeže ještě z maření úředního rozhodnutí a vykázání. Soud mu totiž zakázal pobyt na území hlavního města Prahy, a tak nad ním visí až dvouletý trest.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama