reklama

Českem se znovu prožene silný vítr. Jaké počasí nás čeká o víkendu?

Do Česka opět dorazí silný vítr. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varují před větrem s nárazy o síle 55 až 70 km/h. V pátek a o víkendu se připravme na déšť v kombinaci se sněhem. Ledovka by se ale tvořit neměla. Po mrazivém úvodu týdne se totiž na území republiky oteplí.

reklama

V pátek bude jasno nebo skoro jasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě, očekávejme nízkou oblačnost nebo i mrznoucí mlhy. Od severovýchodu začne oblačnosti přibývat až na zataženo. Odpoledne a večer se na severu a severovýchodě místy objeví slabý déšť. Nad 800 metrů nad mořem a později nad 400 metrů nad mořem se vyskytne i déšť se sněhem nebo sněžení. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 4 až 8 °C, při nízké oblačnosti kolem 2 °C. Na horách v tisíci metrech nad mořem kolem 2 °C. Povane mírný západní až severozápadní vítr o síle 3 až 7 m/s, od vyšších poloh bude místy s nárazy kolem 15 m/s, tedy 55 km/h.

V noci z pátku na sobotu počítejme s oblačným až zataženým počasím. Z počátku na severu a severovýchodě místy a jinde ojediněle se objeví slabý déšť, Nad 700 metrů nad mořem a na východě nad 400 metrů nad mořem se vyskytne sněžení. K ránu bude místy polojasno. Nejnižší noční teploty dosáhnou 3 až -1 °C.

Varování před silným větrem

Sobotní počasí očekávejme polojasné až jasné. Ráno a později večer místy bude zataženo nízkou oblačností nebo mlhy a výjimečně se objeví mrholení nebo slabého sněžení. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Večer se na horách ojediněle vyskytne slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při malé oblačnosti dosáhnou kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 1 až 5 °C. Zpočátku povane slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr o síle 3 až 7 m/s, večer místy v nárazech dosáhne kolem 15 m/s, což je 55 km/h.

V pondělí počítejme se zataženým až oblačným počasím. Od severovýchodu se místy vyskytne déšť nebo přeháňky a postupně nad 500 metrů nad mořem i sněžení. Na severovýchodě území očekávejme srážky četnější a později většinou sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Povane čerstvý západní až severozápadní vítr o síle 5 až 10 m/s, místy bude s nárazy 15 až 20 m/s, tedy 55 až 70 km/h. Večer začne vítr částečně slábnout.

Sněžit bude i příští týden

Úterní počasí zpočátku očekávejme oblačné až zatažené. Na většině území se většinou objeví déšť nebo přeháňky. Nad 500 metrů nad mořem se vyskytnou i srážky sněhové. Postupně začnou srážky ubývat a místy budou i oblačnosti. Nejnižší noční teploty dosáhnou 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C.

Od středy do pátku bude oblačno až polojasno, místy až zataženo. Místy se také vyskytne občasný déšť nebo přeháňky. Od vyšších poloh a postupně i v nížinách se objeví srážky sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 2 až -3 °C, postupně na 0 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou na 2 až 7 °C, postupně na -2 až 3 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry
ZOH 2022

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama