Bouře zabíjely v Belgii: Padající větev usmrtila dítě v kočárku, matka se nestačila schovat

V úterý se na Belgii přihnala silná bouře s krupobitím, která přišla dříve, než meteorologové očekávali. V bruselském parku spadla větev stromu na kočárek s nemluvnětem, které krátce po nehodě svým zraněním podlehlo. Hasiči v Bruselu za úterý hlásili 86 výjezdů, v odčerpávání vody a odklízení popadaných stromů budou pokračovat i ve středu, píše deník Le Soir.

Maminka s dvouměsíčním dítětem šla na procházku do parku Wolvendael ve čtvrti Uccle. Výstraha před bouří platila od 17 hodin, ve stejnou dobu se měly uzavřít také městské parky. Vítr o síle až 100 kilometrů v hodině ale přišel o hodinu dříve a ženu zastihl v parku.

ČTĚTE TAKÉ: Děsivá nehoda při paraglidingu. Muž se zřítil z patnáctimetrové výšky, letěl pro něj vrtulník

Kolemjdoucí jim po úrazu pomohli dopravit do nedaleké nemocnice svaté Alžběty, kde dítě nakonec zemřelo. O neštěstí ve středu informoval starosta Uccle Boris Dilliès.

Podle hasičů bouře nejhůře zasáhla právě čtvrť Uccle. Vyjma neštěstí v parku jsou všechny škody jen materiální. Popadané stromy poničily auta, pod přívaly deště se propadla část střechy obecního parkoviště. Větve na železničních tratích se podařilo rychle odstranit, vlaky přesto měly ještě ve středu mírná zpoždění.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Bouře Beryl si vyžádala ve Spojených státech osm životů. Výpadky proudu mohou trvat dny

Tagy:
nehoda dítě smrt bouřky kočárek park Belgie počasí Wolvendael