Záběry z bojů: Ukrajinské drony masakrují okupanty. Brigáda Rusům vyslala ironický vzkaz

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda provedla pomocí bezpilotních letounů několik dalších úderů na ruské vojáky na východní frontě. Na nových videích, která kolují po sociálních sítích, je vidět, že některé ze svržených bomb padají přímo do zákopů a dalších skrýší okupantů. Následky bývají velmi brutální. Okolnosti záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

„Pomocí dronu a výbušnin jsme zničili stan Rusů. Okupanti už jsou v jámě a lopaty mají poblíž. Výborně připraveno. Nepotřebují ani černé pytle,“ komentovala s nadsázkou ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda jedno z videí, které před časem sdílela.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: DEN PO INVAZI: Ukrajinská města jsou pod drtivou palbou, obránci na jihu proti Rusům padli

Na záběrech je vidět útok ukrajinského dronu na ruský úkryt kdesi na východní frontě. Ukrajinské granáty postupně rozmetaly ruský stan a dost pravděpodobně měly fatální následky pro okupanta, který se v něm schovával. Na místě se skutečně nacházela lopata, kterou Rusové používají na hloubení zákopů.

Později 30. brigáda, která se zviditelnila neúnavným vzdorem vůči ruské armádě během bitvy u Bachmutu, zveřejnila další velmi podobné video. „Okupanti, jáma a lopaty – část druhá. Pokračování již legendárního televizního seriálu. Náš dron opět pomocí granátů zničil ruský stan,“ konstatovala obávaná skupina.

Ukrajinský dron znovu do ruského zákopu shodil hned několik bomb, čímž přítomného okupanta donutil, aby se z úkrytu přesunul. Bezpilotní letoun však ruského vojáka pronásledoval i později. V nekryté oblasti v lese na něj pak shodil další výbušninu. Na videu znovu nechyběla lopata.

Tagy: