reklama

Zemanovi hrozí rozpad osobnosti. V jeho konziliu by měl být psychiatr, míní Hnízdil

Součástí konzilia prezidenta by měl být psychiatr a psycholog. I u hlavy státu může propuknout duševní porucha. V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! to řekl lékař Jan Hnízdil.

reklama

Hradní kancléř Vratislav Mynář na čtvrtečním brífinku ukázal videozáznam z týden staré schůzky v Ústřední vojenské nemocnici, kdy prezidenta Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Video je skutečně tak smutné, že se k němu snad ani nechci vyjadřovat,“ konstatoval před kamerami lékař Hnízdil. „I na mě působí depresivně. Jestli jsme viděli světlou chvilku, nebo je tak pan prezident delší dobu, nevíme. Náhle začíná uprostřed čehosi a náhle končí,“ sdělil šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt k podobě záznamu.

Přesná Zemanova diagnóza není veřejnosti známa. „Pokud jsme se dozvídali informace o zdravotním stavu pana prezidenta, dozvídali jsme se o jeho tělesném zdraví – má cukrovku, neuropatii, kolik má cholesterol. Prezident může být kvalitním prezidentem i s cukrovkou, na invalidním vozíku a vysokým tlakem. Rozhodující jsou charakterové vlastnosti a mentální způsobilost. O té jsme se ale nikde nedozvěděli,“ pokračoval Hnízdil.

Přítomnost psychiatra

„Abychom znovu nezažívali hrůzu, kterou zažíváme nyní, v konziliu prezidenta by měl být psychiatr a psycholog. I u prezidenta může propuknout duševní choroba. Může dojít k rozpadu osobnosti a charakteru,“ doplnil Hnízdil.

Cikrt si též myslí, že je dobré mít lékařské konzilium, které po dohodě s prezidentem vydává určité zprávy. „Je to asi nejlepší model. Tady bych ale byl velmi opatrný v mluvení o charakteru,“ řekl Cikrt.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama